Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Z ostatniej godziny
  2. Jakie buty mam dziś na sobie

Dzisiaj są nogach monki
  3. Pielęgnacja skór olejowananych typu Crazy Horse

bez dedykowanego środka do czyszczenia ani protectora? Za buty nie zapłaciłem ceny podanej na stronie Wojtasa a sam design mi odpowiada, co nie zmienia faktu, że pytanie dotyczyło ich konserwacji/pielęgnacji.
  4. Dzisiaj
  5. Producenci, marki butów - Crockett & Jones

https://www.kurtgeiger.com/men#brand/crjones Wszystkie buty C&J z oferty sklepu przecenione o 20%, a przesyłka do Polski kosztuje ~7 funtów. Przy obecnym kursie funta to świetna okazja na zakup "krokietów" w bardzo dobrej cenie. Sklep sprawdzony, kupowałem u nich C&J Merton i wszystko poszło bez problemów.
  6. Buty Velasca Milano

@blekit Dzięki! Z tego co miałem okazję zaobserwować przy okazji różnych dyskusji o rozmiarach butów prowadzonych na tym forum, mam podobne stopy do @Whitesnake i jeżeli dla niego ten sam rozmiar co w C&J jest dobry to jest bardzo duża szansa na to, że dla mnie też będzie
  7. Buty Velasca Milano

@Zajac Poziomka ja miałem możliwość odwiedzenia salonu Velasci kilka dni temu i mogę potwierdzić, że Belgian Loafers wyglądają na żywo bardzo dobrze. Ja niestety nie bardzo wpasowałem się w ich rozmiarówkę (jeden but był dobry w rozmiarze 43 a drugi 43.5) i dlatego na razie wstrzymałem się z zakupem. Poza tym z tego co mi się udało dowiedzieć/zaobserwować: tassel loafersy i belgian loafersy są na tym samym kopycie penny loafers są od nich trochę obszerniejsze zamsz wygląda ciekawiej niż skóry licowe
  8. Buty Velasca Milano

@Whitesnake Bardzo dziękuję za odpowiedź! Właśnie nad tym modelem z jasnego zamszu się zastanawiam
  9. Pielęgnacja skór olejowananych typu Crazy Horse

Z cordovanem to to nie ma nic wspólnego, na szczęście. Gdyby cordovan miałby być używany na robienie tak strasznych butów, to byłby to koniec świata. Jeżeli mam być szczery to radziłbym te buty oddać - raz, że są bardzo słabe designowo, dwa, że płacenie za buty Wojasa 4 stówy w cenie regularnej to co najmniej nadwyraz rozrzutna postawa. Buty z tej półki można kupować tak jak buty od Massimo - przy 50% wyprzedaży i założeniu, że mają dobry design. O ile Massimo dobry design zdarza się w większości modeli, o tyle w przypadku Wojasa są to odosobnione przy(wy)padki.
  10. Z mojego doświadczenia nie jest to dobry pomysł. Jaśniejsza baza będzie pokryta nierównomiernym czarnym filmem. Chyba że chcesz mieć efekt a'la przetarcia. Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
  11. Pielęgnacja skór olejowananych typu Crazy Horse

Skóra crazy horse? Czyli cordovan z szalonego konia??? Czego to już nie wymyślą ......
  12. Pielęgnacja skór olejowananych typu Crazy Horse

Myślę, że SAPHIR Onguent wystarczy.
  13. Wczoraj
  14. Szanowni forumowicze, Czy mogę prosić o radę dotyczącą pielęgnacji butów ze skóry Crazy Horse? Zakupiłem parę https://wojas.pl/produkt/26224/czarne-meskie-trzewiki-6213-91 i zastanawiam się czy zestaw złożony z TARRAGO Oil Tanned Cleaner do czyszczenia i SAPHIR Onguent do pielęgnacji będzie wystarczający? Warto zastosować dodatkowo jakiś środki hydrofobowe typu Nano Protector? Czy buty powinno się na start potraktować którymś ze wspomnianych środków, czy też lepiej z tym zaczekać np. do pierwszego czyszczenia?
  15. Buty Velasca Milano

Zdecydowanie. Szczególnie polecam model ze zdjęcia. Z czasem buty zmiękły i stały się jeszcze wygodniejsze, a wciąż trzymają ładny kształt. Minionego lata to był mój nr jeden (tzn. buty po które sięgam bezwiednie przy byle okazji, jak wyjście do garażu, czy sklepu). Mam tez wersje ze skory licowej, wyglądają swietnie, ale są wyraźnie sztywniejsze i mniej komfortowe.
  16. Ja generalnie stoję na stanowisku, że "jak najlepiej wyglądać" jest rzeczą niedającą się ująć w sztywne, obiektywne ramy. Jasne, że ta nieszczęsna sylwetka w kształcie V jest generalnie pożądana, ale nie traktuję jej jako ostatecznego celu. Całość dla mnie powinna wyglądać harmonijnie, jakkolwiek nieprecyzyjnie by to nie zabrzmiało. Gdybym jednak miał się koncentrować tylko na tym, co teoretycznie czyni moją sylwetkę "jak najlepszą", to pewnie nosiłbym tylko marynarki z szerokimi klapami w szpic i mocno wypełnionymi ramionami, ciętymi kieszeniami bez patek - wszystko po to, żeby poszerzyć optycznie ramiona, a zwęzić biodra. Tylko że taki styl mi niezbyt odpowiada, a na dobry wygląd składa się coś więcej niż ten jeden element. Dlatego akurat ten postanawiam traktować z mniejszą nieco niż inne uwagą. Ale oczywiście nie trzeba zgadzać się z tak postawioną hierarchią. Na szczęście.
  17. Konferencja But w Butonierce - czyli kulturalnie o butach

Chętnie bym przyszedł, ale czemu to w tygodniu roboczym?
  18. Już jestem po spotkaniu z kolegą @wimon i faktycznie muszę sprawdzić jeszcze pełnowymiarową wersję ps. wersja reduced robi bardzo dobre wrażenie na żywo
  19. Oczywiście nikt tutaj nie mówi w kategoriach "powinieneś to czy tamto" natomiast poniekąd zaskakujące jest, że komentowane są niuanse typu "1 cm za długa czy za krótka" przy jednoczesnym pominięciu fundamentów typu "czy ten krój pasuje do sylwetki". Cóż, być może zakładanie, że w pierwszej kolejności chodzi o to, by jak najlepiej wyglądać, jest jakieś naiwne, wręcz reakcyjne - że ważniejsze jest pokazanie, co można zrobić w takiej cz innej pracowni, pokazywanie, w czym się dobrze czujemy itd. Tak też można.
  20. Szczerą prawdę głosi ten młodzian :).
  21. Sklep Szarmant

Na bosmance kończą się moje informacje - byłem w sklepie w zeszły poniedziałek i wisiały obok siebie 4 płaszcze (zielony, niebieski, pepita i szaro-brązowy POW) i właśnie bosmanka. Nie mieszkam w Warszawie, więc nie wiem co pojawiło się później.
  22. Producenci, marki butów: Yanko

U mnie zamsz zachowuje sie identycznie, mimo ze prawie nie uzywam szczotki z drutem, a jedynie zwyklej szczotki, choc dosc sztywnej.
  23. Producenci, marki butów: Herring Shoes

Tez czekam
  24. Sklep Szarmant

Ale ja nie mieszkam w Warszawie To możesz mi powiedzieć - jakie będą jeszcze modele oprócz bosmanki i poprzedzających ją czterech płaszczy?
  25. Sklep Szarmant

Ale kolekcja jest już od 2 tygodni odsłonięta w sklepie stacjonarnym.
  26. Sklep Szarmant

Mnie ta metoda nie przekonuje, bo gdybym z góry wiedział, jakie będą wszystkie modele - to mógłbym racjonalnie zaplanować zakupy i nastawić się np. na bosmankę od was, a nie - dajmy na to - od Bytomia. Wasza metoda mnie wręcz trochę zniechęca, bo licząc na to, że kolejny model będzie ciekawszy - w sumie nic nie kupię. Albo kupię a potem będę wymieniał. Ja rozumiem wasz punkt widzenia - limitowana seria ma zachęcić klienta do szybkiego kupna - a gdy będzie zadowolony - to do zakupu kolejnego modelu itd.
  27. Dane na papierze zupełnie nie oddają tego jak leży i jak wygląda moonwatch. Ten zegarek na reku sprawia wrażenie 40mm i jest bardzo wygodny i płaski poprzez to że jego wysokość w mm robią jedynie wypukłe szkło i stopniowany bezel, w ogóle nie czuć wysokości, sam się wsuwa pod mankiet. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  1. Pokaż więcej elementów aktywności