Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Wczoraj
  3. phantom

    [POLSKA] Benevento

    To prawda, to były czasy…
  4. Prestiż. Noszenie spodni Benevento oznacza że jest się człowiekiem sukcesu, człowiekiem który dokonać umie niemożliwego. Bycie kimś jak Chuck Norris.
  5. W takich cenach są w okolicach sierpnia w promocjach jak kupisz trzy. W zimie w ofercie są pojedyncze sztuki, ponieważ handluje się innym asortymentem. Aczkolwiek, coś tam zapowiadali na jesieni, że wracają do lepszych materiałów, więc może tak ostro ciąć nie będą.
  6. Forto

    Humor

    Wysokość podwiniętej nogawki to kwestia gustu
  7. Czerwoną marynarkę zdecydowanie bym sobie darował. Miałem kiedyś fazę na wyraziste kolory i wzory, dawno mi przeszło.
  8. bulyt50

    Mała renowacja

    Kupiłem na allegro płyn do czyszczenia tapicerki K2 Tapis,super czyści.
  9. michasacuer

    Mała renowacja

    Nie zwiazane z tematem formu ale może miał ktoś podobną sytuację. Wylalem kawę na fotel. Jest to jakaś tekstylia, myslicie ze mozna spokojnie wyczyscic to żelem Tarrago do sneakersow tekstylnych? Ktoś miał podobną sytuację albo czyscil tekstylia po kawie?
  10. Ostatni tydzień
  11. Z ciepłego weekendu we Wrocławiu
  12. d_k

    Letnie stylizacje

    Zamszowe loafersy wydają się być dobrym pomysłem do letnich stylizacji. Jako alternatywę możesz rozważyć ten model: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Partigiani-7676-Snuff-Suede-Loafer/8298 Taki letni zestaw koordynowany tez powinien być w porządku. Osobiście jestem zadowolony z marynarek Mr Vintage. Ten konkretny kolor jest dość intensywny/mocny (opinia na podstawie zdjęcia), ale jeżeli dobrze się w takich czujesz i wyglądasz to jak najbardziej. Również połączyłbym marynarkę właśnie z granatowymi lub niebieskimi spodniami.
  13. Tak zrobiłem i odebrałem buty jeszcze na jesieni. Zaskakująco, wcale nie są super wygodne. Są dobrze dopasowane, mają lepszy obcas, ale poziom komfortu jest podobny do poprawnie dobranych butów RTW klasy Yanko, czy nawet rozchodzonych Berwicków. No i na początku nie schodziły się kwatery, więc mistrz je rozciągał, na czym chyba nieco ucierpiał język, ale to bez większego znaczenia. Co innego styl. Wyglądają na pewno świetnie, (po poprawce) są w 100% zgodne z zamówieniem i sprawiają wrażenie... większych, chociaż przecież w tym samym rozmiarze. Tu versus Berwicki, z którymi dzielą rolę.
  14. Zbliża się lato, a z nim zupełnie inny sposób ubierania. Płaszcze i pełna podszewka do szafy, a z niej... no właśnie, dotychczas polegałem na mocno każualowych zestawach + jednym lnianym garniturze, ale chciałbym to nieco zmienić. Pogadajmy o lecie. Czy w Warszawie można gdzieś lniany garnitur uszyć? (I zdążyć do lata?) Wydaje mi się, że nasi krawcy wypadają najlepiej z pełną podszewką i dość mocną konstrukcją, a globalne ocieplenie operuje za krótko, żeby nad Wisłą znaleźć półprzezroczystą marynarkę rodzimego wyrobu, ale chętnie przeczytam, że się mylę. Z drugiej strony Suit Supply kusi garniturami "pure linen" z luźnym krojem Roma. Warte 2,5k? Czy dać szansę Bytomiowi za 40% tej kwoty? Albo coś złożyć? Lancerto nadal ma czerwoną marynarkę Mr Vintage. Co sądzicie o zestawie z granatowymi spodniami? Może nie jeansami, a mniej lub bardziej spłowiałymi spodniami również lnianymi. Wreszcie, jakimi butami to dopełnić? Wpadły mi w oko (moje postanowienie wisi na włosku) zamszowe mokasyny Meermin w pięknym (na zdjęciach) miedzianym kolorze, bo i zamszowymi mokasynami wydają się stylizować te garnitury i marynarki producenci. Niestety, nie mają 7.5UK, a to ten rozmiar chciałbym porównać z 8, więc jeśli to dobry pomysł, chętnie bym zobaczył alternatywę. (A tak swoją drogą, czy paski Meermina są OK?) Najlepiej takimi butami, które sprawdzą się też bez marynarki. W zestawieniu z taką, kompletnie przypadkowo wybraną i wcale nie akurat impulsywnie kupioną w Otrium kurtką safari, która chwilowo mi do niczego nie pasuje? No i co pod spód? Czy kolorowe polo i lniane koszule mają alternatywę?
  15. No i wyszło, że podszedłem czysto transakcyjnie, wszedłem, kupiłem, wyszedłem.
  16. Czy kojarzy ktoś ceny podstawowych, jednokolorowych polo z Bytomia w ostatnich miesiącach? Widzę że są po 130 zł, kiedyś były w promocjach po 40-50 zł za sztukę. Czy te 130 to już teraz normalna cena, czy przyczaić się na promocję bo jest szansa że będzie sporo taniej?
  17. Też korzystam, też polecam, ale to już chyba nie pan Marek, tylko jego syn prowadzi?
  18. Swoje pierwsze porządne buty wysłałem do Wielkiego i jestem pod wrażeniem, Wróciły jak nowe, a przeszedłem w nich tysiące kilometrów, w każdej pogodzie i warunkach, nawet w lesie deszczowym. Miały zdarte czuby (przewrotka na hulajnodze), pięty (trudno wyczuć), zabrudzone od wewnątrz, generalnie skatowane. Shoe wymienili zelówki, fleki, uzupełnili braki w noskach, generalnie wyglądają jak nowe. Zalety: kompleksowa konsultacja, efekt całkowitej odnowy, brązowe zelówki (Vibram), nigdy nie pomyślałem, żeby dobrać kolor, a fajnie wyszło, wysyłka/odbiór inpostem, wypełnienie tych czubów, jak nowe wyglądają. Wady: cena (~500), ponad połowa ich wartości, chociaż może to moja wina, że takie tanie buty wysłałem, nie stukają tak fajnie na tych Vibramach. No i pociemniały, a były już ciemne. Mnie nie przeszkadza, ale zmiana znaczna. Zastanawiam się na ile trwałe są te uzupełnienia. Są tak dobre, że aż budzą wątpliwości.
  19. Z usług pana Marka korzystam od kilku lat, zresztą z polecenia na tym forum, i sam chciałem je polecić: zelowanie (Topy), odsalanie, drobne naprawy (ostatnio krawędzie po zimie) niedrogie prawidła (noname, ale można zamówić i odebrać dobrane z butami). Praktycznie wszystkie buty mam podzelowane właśnie tutaj. Ogromną zaletą zakładu jest lokalizacja (Hoża 21/23) i godziny otwarcia (do 18, w środy do 19), czyli rzeczywiście można przy okazji wpaść i coś podkleić/poprawić/naprawić w krótkim terminie, bez paczkomatowej logistyki i kilkutygodniowych terminów.
  20. Cineos

    [POLSKA] Benevento

    Często do kupienia na Vinted mało używane. Mam 3 pary, dwie wełny i chino za kilkadziesiąt złotych od sztuki.
  21. Wianek

    Suit Supply

    Czy posiada ktoś tabelę rozmiarów garniturów La Spalla? We wcześniejszych postach były inne, La spalla nie było.
  22. Jakub84

    [POLSKA] Benevento

    Dobry stosunek jakości do ceny. Producenci typu Poszetka czy Makaron poupadali na głowę z cenami (powyżej tysiąca) za coś, czego nie możesz normalnie wyprać. Sam szukam sensownej alternatywy, na szczęście jestem obkupiony na zapas Dla mnie ważne jest też żeby spodnie nie były zbyt opięte w udach, tu np część modeli od Poszetki odpada. Co prawda co z tego, skoro towar nie dochodzi
  23. Wodzu

    [POLSKA] Benevento

    Ale czemu muszą to być spodnie Benevento?
  24. Velahrn

    Buty, trochę taniej

    ADRES w UK załatwia sprawę. Brak p%#@ !@ się z opłatami celnymi. Korzystałem, polecam. Świetny też w przypadku wszystkich tych dziadowskich praktyk, gdzie firmy stosują sztucznie zawyżony przelicznik funtów (pozdrawiam Private White) albo próbują ci ograniczyć dostęp do towarów ze względu na kraj (pozdrawiam Country Attire).
  25. MK_

    [POLSKA] Benevento

    Też się czaiłem na spodnie od nich, ale widzę że szkoda nerwów. Jest możliwość dostać ich spodnie gdzieś stacjonarnie ?
  26. Mając na uwadze twoje oczekiwania co do stylu to polecam Dąbrowski & Góral.
  27. Wskrzeszam temat. Cel: garnitur trzyczęściowy jednorzędowy z tkaniny fresco, na szczupłego mężczyznę. Styl raczej włoski, ale z paddingiem na ramionach, minimalne poszycie. Kogo w Warszawie byście polecali w *patrzy w kalendarz* 2024 roku?
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.