Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Dzisiaj
  3. Dosłownie kilka minut temu pojawiła się nowa kolekcja dlatego zapraszam do sklepu - może znajdziesz coś dla siebie: 💎 Dignito Manufactured With Passion 💎 Poniżej kilka słów o tym co nowego: Kolekcja akcesoriów od Dignito jest na tyle rozbudowana, że wieżę iż każdy odnajdzie tam "miłość od pierwszego wejrzenia" - czyli bez względu na to czy jesteś sartorialnym nudziarzem, korpo wojem, miłośnikiem klasycznej elegancji, stróżem w Boże Ciało czy dandysem ekscentrykiem "We've got you covered" że tak powiem. Poszetki od Dignito, to jak zwykle totalne szaleństwo Do oferty dodaliśmy również kolekcję "natural blend" czyli akcesoria (głównie poszetki), które ze względu na materiał pasują do danej pory roku czyli sezonu wiosna-lato a we wrześniu będzie jesień-zima. Oczywiście przy okazji dodania nowej kolekcji zostały uzupełnione wybrane modele szelek oraz dodane nowe wzory, które będą na stałe w ofercie marki. Podobnie jeśli chodzi o krawaty z linii Classic, które są elementem oferty basic (oferta jest podzielona na limitowane serie oraz część stałą czyli tak zwane basic). Przypominam również, że wyprzedaż to słowo które nie funkcjonuje w naszym słowniku a większość akcesoriów, to limitowane ilości więc jeśli coś wpadło Ci w oko, to zdecydowanie nie ma na co czekać. Jako ciekawostkę powiem, że ile ja maili ze screenem karty produktu dostałem z zapytaniem czy jeszcze będzie, to tylko ja wiem - ale nie, już nie będzie - it's NOW or never bejbe
  4. Te Klemany to przecież GYW, tylko na gumowej podeszwie. Rozumiem, że o takie Ci chodzi?
  5. Szukam wygodnych butów o klasycznym wyglądzie do jeansów/chinosów, swetra i Barboura jednak w bardziej luźnym urlopowym stylu. Potrzebne mi do długich marszy/chodzenia po mieście na wyjazdach, spokojnie 10-15km dziennie. Wiem, że pewnie niektóry stwierdzą, że ich rozchodzone GYW są najwygodniejsze na świecie, ale uznaję to za bardzo subiektywne Tak, tak - też mogę przejść 10km w swojej ulubionej parze, nie oznacza to, że chcę i jest to komfortowe jak buty z amortyzacją. Może użytkujecie coś co spełnia te wymagania albo wpadło Wam w oko? Przymierzałem Klemany Padror jednak słabo trzymają piętę przy szczuplejszych stopach, ale o coś podobnego mi chodzi - skóra licowa/zamsz, grubsza, amortyzująca podeszwa, elastyczność i komfort przy długich spacerach.
  6. Wczoraj
  7. Mirror

    Nierówne odległości cap toe?

    Nie, nie jest to widoczne.... w zasadzie dyskomfort już ustapił, ale jeszce jedna sprawa mnie ciekawi i też wspomniałeś o tym. Te buty złamały mi się nieco po przeszyciu (czyli po drugiej stronie, tej bliżej końca butów). Nie wygląda to źle, ale czy to nie świadczy o tym, że są na mnie zbyt małe? Czy taka sytuacja i trudno? Nie wygląda to nawet jakoś bardzo źle, bo złamanie jest delikatne, równomierne i może 2-3 milimetry po przeszyciu, ale i tak...
  8. Brak tylko info o Bedale czyli takim Ashby w kroju regular. I jako jedna z trzech modeli (obok Beaufort i Border/Northumbria) jest nadal szyta w Anglii. Tak informacyjnie jakby ktoś miał zboczenie odnośnie miejsca produkcji, jak ja "As part of this exercise 2 weeks ago we asked Barbour for a full list of every country of origin for their jackets. According to that list; the Bedale, Classic Bedale, Beaufort, Classic Beaufort and Border are made in England at their factory in South Shields. The majority of their other jackets are made in; Vietnam, Moldova, Bulgaria and Myanmar." - źródło
  9. Co myślicie o tych butach? https://eobuwie.com.pl/p/polbuty-lord-premium-brogues-5501-natural-leather Firma godna polecenia? Nadadzą się do beżowego garnituru?
  10. To normalna przeróbka w zakresie, żadne "ryzyko".
  11. Ostatni tydzień
  12. pytanie do doświadczonych w przeróbkach. Potrzebuje poszerzyć w pasie spodnie garniturowe o ok. 4cm. Zapas jest. Pytanie, czy przy poszerzeniu o te 4 cm spodnie nie zgubią kształtu. Zazwyczaj poszerzałem / zwężałem max 2 cm. Co myślicie, warto ryzykować ?
  13. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Firma kurierska (chyba DHL czy DPD, ciągle mi się mylą) przysyła ci wzór oświadczenia celnego na mejla - co sprowadzasz. Odsyłasz im wypełnione oświadczenie, w którym wpisujesz - 1 para butów, i wpisujesz ile za nie zapłaciłeś. Oni odsyłają Ci nr konta i kwotę, jaką masz wpłacić opłat celnych. Jak opłacisz, przesyłka dostarczana jest normalnie.
  14. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Jak je opłacić? przyjdzie zawiadomienie ile mam zapłacić po prostu od urzędu, czy mam coś robić sam?
  15. Kyle

    Nierówne odległości cap toe?

    Samo umiejscowienie przeszycia może nie mieć takiego znaczenia dla łamania. Pod skórą jest z reguły usztywnienie noska i but zwykle łamie się tam, gdzie kończy się usztywnienie, a nie tam, gdzie jest przeszycie - często usztywnienie kończy się przed przerzyciem (tak mam na przykład w oxfordach od Shoe Passion, faktem jest, że złamanie wtedy wygląda tak sobie). Dyskomfort może też wynikać z różnic anatomicznych między stopami (mam podobną sytuację do Ciebie w jednych C&J i jak zakładam dużo chodzenia w nich danego dnia, to wolę prewencyjnie nakleić plaster, nie zawsze buty za większe pieniądze dają większy komfort niestety, a nie są to kwestie, które wychodzą podczas przymiarki, nawet gdyby trwała godzinę). Inna sprawa, że jak sądzę umiejscowienie przeszycia może być podstawą do reklamacji z przyczyn estetycznych, jeżeli jest to widoczne (buty powinny przecież wyglądać jak z jednej pary). Pytanie, czy to jest widoczne, skoro sam tego nie dostrzegłeś.
  16. Tak, dokładnie, jest tam na krawędzi kawałek skóry licowej w kontrastowym kolorze. Mnie to właśnie nie pasuje.
  17. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Przynajmniej na moim przykładzie, opłaty celne to było koło 20 % zamówienia.
  18. d_k

    Buty żeglarskie (boat shoes)

    Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?
  19. W realu jest taki bardziej rdzawy i nieco spłowiały, więc mimo porady przeciwko poważnie rozważam zatrzymanie. I jaką polecasz? Raczej wolę ciemniejsze i bardziej wyraziste kolory ze względu na kontrast twarzy, ale jestem otwarty na eksperymenty. Wyglądają idealnie. Zagadałem do Meermina i proponują mi zamówienie ich z realizacją za 30-35 dni, więc pewnie się skuszę. Czy dobrze rozumiem, że na krawędzi mają kawałek skóry licowej również w miedzianym kolorze? Czy to dla uniknięcia wycierania? Czy one jest kontrastowy?
  20. Trafifi do telewizji, może ktoś był przez ostatnie lata i coś wie o jakości pracy u tego pana? https://www.facebook.com/wwwsepl/videos/1809063376257846/
  21. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Super, dziękuję. jeszcze pytanie: oprócz ich ceny + wysyłki, nie będzie jakichś podatków/cła/czegokolwiek? Nie mam o takich rzeczach pojęcia, mega rzadko kupuję spoza UE
  22. kozlone

    Buty żeglarskie (boat shoes)

    Kupiłem na ZL ich buty (model Pierce 25) z rabatem dużym rabatem. Było ~900zł, kupiłem za 389+. No i to jest ich prawdziwa cena. 1. Konstrukcja cementowa 2. Ogólnie rzecz biorąc, buty nie dają uczucia solidnego produktu. Są podobne do butów Skechers. Wyglądają jak buty, ale wrażenia są bardziej podobne do sneakersów. 3. Za taką cenę chciałbym, żeby rozmiary były podane dokładniej. Wziąłem swój zwykły rozmiar, chociaż ZL zalecał brać mniejszy. Mam szeroką stopę. Ogólnie, co do szerokości, dobrze pasują, ale pięta trochę się "luźni". Zamówiłem podpiętki, mam nadzieję, że to pomoże. Przymierzałem również inne mokasyny, także rozmiar 42, ale miałem wrażenie, że to rozmiar 41.
  23. kozlone

    Buty żeglarskie (boat shoes)

    Część! Szukam butów żeglarskich dla szerokiej stopy w okolicach 150€. Idealnie, żeby były szyte, a nie klejone. Sebago ma szerokie modele, ale na ich stronie nie ma aktualnie takiej opcji dla mojego rozmiaru (rozmiar 42). W Klasyczne Buty jest obecnie Berwick z oznaczeniem szerokości G - to, czego potrzebuję. Jednak mam nieprzyjemne doświadczenia związane z KB i cena przekracza mój budżet.
  24. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Skóra ma się bardzo dobrze, zdjęcie na szybko.
  25. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Gadam z nimi właśnie, bardzo dobry kontakt. Mógłbyś wrzucić na szybko albo zdjęcie albo opisać jak się ma to kudu po czasie, czy warto? W paru słowach, bardzo by mi to pomogło, nigdy nie kupowałem butów w ten sposób i trochę nerwy
  26. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Napisz do nich. Wiem, że na reddicie jakiś ziomek opisywał swoje zamówienie na szeroką stopę. O, znalazłem:
  27. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    @VelahrnNo właśnie to kudu by mnie interesowało najbardziej, bo zamierzam się akurat na chukke z kudu... tylko ja mam stopy jakbym z chernobyla na bosaka spierd.... więc nie wiem, czy ogarną temat. Zobaczymy.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.