Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Z ostatniej godziny
  2. Czy jest możliwość wydłużenia rękawów płaszcza? Upatrzyłem sobie jeden model i rękawy są minimalnie za krótkie. Właściwie mógłbym je zostawić, bo to jest kwestia 1 cm, ale chciałbym, żeby leżał idealnie. Jakby ktoś znał jakiegoś krawca we Wrocławiu gdzie można by to zrobić, to też byłbym wdzięczny.
  3. Yoox

Yoox znienacka mocno przecenił całą kolekcję Reda Rewoolution. To są rzeczy z tkaniny technicznej 100% ZQ-merino, mam ich jedną koszulkę i naprawdę bardzo fajna rzecz (termoregulacyjna wełna, która prawie nie chłonie zapachów, nawet w ciepłe lato można nosić ze trzy dni bez prania), w obecnych cenach to bardzo dobra oferta: https://www.yoox.com/pl/men/shoponline/reda rewoolution_d#/d=36873&dept=men&gender=U&season=E&suggestion=true Rozmiarowo to standard, dość regularny krój (M-ka jak się nosi 46-48).
  4. TK Maxx

W Katowicach świetne płaszcze z Joop'a 90% virgin wool 10% kaszmir za 399
  5. Dzisiaj
  6. TK Maxx

Dzięki za "cynk" @dziko, wpadnę przy wolnej chwili
  7. TK Maxx

Na Marszałkowskiej sypnęło marynarkami PRL. Bardzo ładna jest taka (rozm. 50) 100% wełna w jodełkę, włoska (czyli pewnie mady by Cornelliani) ze stawianym kołnierzem i nakładanymi kieszeniami z patkami, za 699 zł (kolor w rzeczywistości cieplejszy, melanż brązu). Co ciekawe, wisi na dziale z kurtkami a nie marynarkami. @Tanatos70 - sprawdź u siebie, bo Tobie by się pewnie podobała.
  8. Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Jeszcze jedna fotka na zachętę
  9. Gizę ma też Luxire, nawet super-topowę Gizę 45 300/4 za $190. Ręcznie szyte koszule RTW (100hands) można z kolei upolować na Yooxie, nawet za mniej niż 100 euro.
  10. Partenope

A wracając na ziemie z tematu różnic w zamszu... ja bym postawił właśnie na ów zamsz. Moim zdaniem dużo bardziej nada się do jeansów czy chinosów (chociaż nie twierdzę, że licówka się nie sprawdzi). Z kolei fajną alternatywą do tego typu strojów są monki i osobiście wybrałbym właśnie je, chociaż wiem, że sporo ludzi spoza środowiska podchodzi do nich nieufnie
  11. Spotkania BwB w Szczecinie

* * * Ogłoszenia duszpasterskie * * * Miło mi ogłosić, że pomysł z wycieczką do Berlina nabiera w końcu realnych kształtów. Po konsultacjach z naszym holenderskim kolegom @TheFlyingDutchman i rozeznaniu się w realiach miasta chciałem powiedzieć, że będzie ona miała miejsce w dniach 11-12 listopada 2017 r. od godzin porannych do wieczornych. Wycieczka obejmuje nocleg w budżetowym hotelu Ibis https://www.accorhotels.com/nl/hotel-7968-ibis-budget-berlin-kurfuerstendamm/index.shtml zaś transport zapewni nam Deutsche Bahn. Ogólnie tam gdzie się da to będziemy oszczędzać Berlin staje się ostatnio bardzo modnym (w pełnym tego słowa znaczeniu) miastem jeśli chodzi o satorialny świat. Tym razem nie ograniczymy się do prostych zakupów w Shoepassion, kebsie u turasa i wojażach metrem ze wschodu na zachód. Pełna lista niespodzianek zostanie ujawniona wkrótce, albowiem to nie ja jestem jej autorem Chciałem dodać, że nie będziemy jechać tam w ciemno, a będziemy mieli bardzo dobrego przewodnika, znającego tamtejszy światek bespoku i wszelakich podobnych dziwactw, a co za tym idzie - nie będzie żadnych problemów z tym gdzie tanio i dobrze zjeść, wypić rano kawę, czy jak dogadać się po niemiecku. Bardzo możliwe jest też wieczorne piwko z Panem, który swego czasu napisał dość znaną książkę o Gentlemanach ... ale tutaj na 100% na razie nie mogę obiecać niczego Oczywiście wycieczka otwarta jest dla każdego, w szczególności osób spoza Szczecina jeśli takie się znajdą. Garść reklamy na końcu: Czy wiecie, że w Berlinie robią zegarki bespoke? Albo że jest pracowania kapelusznicza? Lub też, że istnieją sklepy z garniturami RTW full canvas za 299 euro? To i wiele innych rzeczy ujawnimy wkrótce.
  12. Przechowywanie garderoby - dyskusje i porady

Kolega Velahrn zapewne już nie potrzebuje ale może inni szukają wieszaka w rozsądnej cenie - dzisiaj (chyba tylko) do końca dnia promocja w BRW; https://www.brw.com.pl/katalog-produktow/produkt/11279,wieszak-na-spodnie.html
  13. Spotkania BwB w Szczecinie

Precyzuję, że spotkanie będzie miało miejsce w piątek o godz. 19.00 w P`art One zapraszam wszystkich!
  14. Producenci, marki butów: Meermin

i to zielone
  15. "Tools of Titans" - Timothy Ferris Zebrane najciekawsze fragmenty z wywiadów przeprowadzonych na podcaście autora. Można znaleźć kilka interesujących rzeczy.
  16. Ja zdecydowałem się na Benevento właśnie ze względu na charakter tych zastrzeżeń. Negatywne opinie dotyczyły głównie problemów z komunikacją, nie kwestionowano natomiast jakości spodni. Dzięki tym opiniom liczyłem się z pewnymi niedogodnościami, ale w zamian oczekiwałem pełnej satysfakcji. Zamówiłem 2 pary spodni i chociaż jedne z nich trochę pojeździły po Polsce nie z mojej winy, nie mam wątpliwości, że było warto. Lniane są doskonałe, jeans bardzo przyjemny i jeszcze ładnie pachnie. Benevento to polska firma i robi świetne spodnie. W moim przypadku problem z komunikacją był tylko mało znaczącym efektem ubocznym elastyczności firmy.
  17. Buty, trochę taniej

Z linków generalnie nic. Ja sam mam jeszcze przez chwilę te ostatnie. Po 2 miesiącach nieintensywnego użytkowania musiałem wymienić fleki. Wkładka jest skórzana ale bardzo cienka, przez co szybko się "rozchodzi" i trzeba ja wymieniać. Lepiej upoluj coś z Meermina na Ebay lub Partenope. Poniżej dosyć drastyczne zdjęcia : Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
  18. Buty, trochę taniej

Witam moze w Klasycznych Butach znajdziesz coś ciekawego tylko pytanie jaki masz budżet na ten cel
  19. Producenci, marki butów: Meermin

Z tego co widziałem to wszystkie trzewiki Meermina znikają przed terminem, wiec czasu masz pewnie mniej. Wczoraj zastanawiałem sie nad czarnymi, dzisiaj juz zamknęli listę i zniknęły z oferty. P.S Dzisiaj dodali monki z japońskiego kordowanu.
  20. Podeszwa skórzana vs. zwykła

Mówisz o wychodzeniu soli z podzelowanej podeszwy - z jej boków? Mówisz tez o pastowaniu podzelowanej podeszwy? Nie bardzo rozumiem. @Velahrn i @spiryt - mam trzy pary jesienno-zimowych butów (mówię o szytych, nie sportowych, trekingowych itd.) - wszystkie na dainite pełnej - no i tu oczywiście nie ma żadnego problemu. Dwie pary mają po dwa sezony - nie ma większego problemu z breją i solą - ale też buty na początku dobrze potraktowałem, mleczkiem, kremem i częściowo pastą Saphir, a po każdym kontakcie z breją zaraz przecieram wilgotną szmatka i potem drugą na sucho. Nie ma śladów soli, oprócz paru plamek, które powstały, gdy nie bylem jeszcze tak wyczulony. Ale też nie zakładam takich butów na różne deszcze ze śniegiem czy roztopy. Czyli jednak unikam cięższych warunków brejo-solnych. A w zamszowych zimą bym nie chodził. No a w tej omawianej parze trzewików na skórze jeszcze nie chodziłem, tak się jakoś kupiły - to profilaktycznie pytam. Ale może - zgodnie z radą - rzeczywiście będą tylko na jesień i suchsze dni. Mimo to chcę je podzelować, a że czasem może być mokro - to może jednak warto jakoś te boki podeszw zabezpieczyć od wilgoci, jeśli już nie od soli...
  21. Podeszwa skórzana vs. zwykła

Ja swoje zimówki, "smaruję" często a po przyjściu czyszczę. Robocze Maindle co chadzają zimą po budowie, często "dubbinguję". to pozwala ograniczyć przyjmowanie soli. Natomiast jak już pojawi się sól to trzeba reagować szybko. W/g mnie tylko profilaktyka. Stare trekingi mojej mamy o które nie dbano, "wziąłem na warsztat" i nie udało się usunąć całkowicie soli. Buty choć wyglądają teraz super, to kilka plam widać. Całą guma jest zdecydowanie lepsza niż podzelowany fragment no chyba że mówimy o butach na jesień. Bo buty na jesień a buty na zimę to w/g mnie całkiem inna bajka. Podeszwa dainite nie jest najlepszym rozwiązaniem na naszą zimę. To z perspektywy moich doświadczeń. Tak wyglądają moje doświadczenia
  22. Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne

Buty eleganckie i używane w mieście nie potrzebują zazwyczaj tak mocnych specyfików, jak tłuszcz do butów. Niemniej jednak, mam cztery pary worker boots (dwie od Red Wings, dwie Wolverine 1000 mile) i impregnuje je tłuszczowi dokładnie tak jak trekkingowe. Kwestia skóry. Terpentyna to raczej do renowacji butów upieprzonych warstwą tysiąca past (zobacz na fb profil Wielki Shoe i to, jakie buty tam chłopaki mają na starcie) - dla "naszych" oksfordów czy monków wystarczy wilgotna szmatka, chyba że je katujesz w błocie i śniegu. Moja rada - kup sobie krem w kolorze buta - Saphir Pommadier to dobry wybór - i nie przejmuj się resztą. Jak chcesz lustro, to dokup wosk i stosuj na nosek.
  23. Partenope

Masz oczywiście rację, a moja wypowiedź była chyba zbyt dużym uproszczeniem - jednak sednem sprawy było zaznaczenie, że zamsz = skóra.
  24. Partenope

Prawdziwy zamsz i owszem, ale taki zamsz (tzw. reverse leather) stosuje się w butach rzadko i nie w butach klasy Partenope, a raczej od Carmina/Vass w górę. A i nie wszyscy drodzy producenci takiego zamszu używają. Wyjątkiem z tańszych butów jest Meermin Linea Maestro, ale to w ogóle wyjątkowe w tej klasie cenowej buty (handwelted, reverse leather itp. za mniej niż 300 euro...). W Partenope na bank zastosowany jest tzw. "split suede". http://nomanwalksalone.tumblr.com/post/64778627702/three-ways-to-make-suede-by-david-isle-suede
  25. Podeszwa skórzana vs. zwykła

Ochrona podeszew będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem w zimę. Przede wszystkim, solna breja niszczy cholewkę. Nie wierz ludziom na forum, którzy piszą, że psikają sobie nanoprotektorem i zamszyk jest idealny już trzeci rok. Ich chodzenie w zimę ogranicza się do trasy parking-biuro-parking-dom . Sól wykończy Ci w końcu każde buty, z którymi będzie miała styczność. Albo musisz się z tym pogodzić, albo kupić kalosze.
  26. [Warszawa] Smoking

Ja szyłem u Makarona chyba ze dwanaście koszul i oczywistym jest, że gdybym nie był zadowolony, to poprzestałbym na jednej. Materiały wszędzie są takie same (porównajcie próbniki w różnych salonach MTM), natomiast mam wysokie zdanie o Wojtku i Michale jako doradcach i zbieraczach miary. Od drugiej koszuli dopasowanie jest już idealne i choć kilka razy zdarzyła im się jakaś wpadka (przypominam sobie mankiety za szerokie o 1 cm i niestarannie wszyte kilka guzików przy jednej z koszul), to były to rzeczy łatwe do skorygowania.
  27. Podeszwa skórzana vs. zwykła

Wodą można się nie martwić, o ile zelówka będzie dobrze przyklejona. Sól to prawdziwy problem. Można ją wytrzeć 5 razy i zapastować tyle samo, a i tak ciągle będzie wychodzić. Mimo wszystko nie zauważyłem żadnych trwałych uszkodzeń. Kiedy sól przestanie już wychodzić po 1-2 pastowaniach podeszwa wygląda normalnie.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności