Skocz do zawartości

O Konstrukcji Obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z sluszna sugestia Kol. Immune odnosnie kontrowersji w ocenie wartosci roznych sposobow konstrukcji obuwia postanowilem rozpoczac ten temat.

Osobiscie jestem zwolennikiem butow Good Year Welted i obecnie staram sie jedynie tak skonstruowane obuwie kupowac (z wyjatkiem Albert Slippers - "klejonek").

Za mym wyborem przemawiaja nastepujace argumenty:

- solidnosc butow wykonanych z zastosowaniem tej metody z jednoczesnym brakiem "ciezkosci" szycia norweskiego

- mozliwosc renowacji buta, zmiany podeszwy

- walory praktyczne w klimacie bynajmniej nie srodziemnomorskim (miejsce mego zamieszkania: klimat umiarkowany-morski)

- zachowanie formy buta przy normalnym uzytkowaniu i uzywaniu prawidel

- wygoda "rozchodzonego" buta, polaczona z estetyka wygladu

Czy PT Koledzy podzielaja moje zdanie na temat "wyzszosci" konstrukcji Good Year nad innymi ich rodzajami; bazujac na powyzszych (praktycznych) argumentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne buty Goodyear Welted, firmy Baumler. Niewiele mogę powiedzieć, ponieważ miałem je na nogach raptem dwa razy, ale widzę i czuję wyraźną różnicę w stosunku do butów na tradycyjnej podeszwie skórzanej - przypuszczałem, że będą niewygodne, ponieważ są sztywne, jednak okazują się zaskakująco wygodne. Jestem ogólnie zadowolony (nawet bardzo, zauważywszy że upolowałem je w TK Maxx za circa about 270zł zamiast 680 RRP) i takich butów będę szukał w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne buty Goodyear Welted, firmy Baumler. Niewiele mogę powiedzieć, ponieważ miałem je na nogach raptem dwa razy, ale widzę i czuję wyraźną różnicę w stosunku do butów na tradycyjnej podeszwie skórzanej - przypuszczałem, że będą niewygodne, ponieważ są sztywne, jednak okazują się zaskakująco wygodne. Jestem ogólnie zadowolony (nawet bardzo, zauważywszy że upolowałem je w TK Maxx za circa about 270zł zamiast 680 RRP) i takich butów będę szukał w przyszłości.

Co to jest RRP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegi Immune (prawdziwego znawcy obuwniczych zawilosci) jak i do wszystkich, ktorzy mogliby mi pomoc

Ide do Kelmana czy tez Januszkiewicza i pokazuje im te zdjecia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nastepnie prosze o zrobienie takich samych butow z polskiej skory patynowanej w kolorze brazowym badz czerwonym (Good Year Welted) na podwojnej skorzanej podeszwie z konstrukcja obcasa jak w butach GG (nie wiem na czym ona polega, ale mi sie podoba ...a tak na marginesie to na czym ona polega??? :D ) Ot taki obcas jak tutaj:

Dołączona grafika

Czy oni zrobiliby dla mnie cos takiego ...a jezeli tak, to ile - tak na oko - musialbym za to zaplacic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi wyjasnic co to za "dziwna" konstrukcja buta, z obcasem "oddzielonym" od reszty podeszwy? Mozna ja widziec m in w butach G&G (zdjecie) jak i John Lobb St James

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje ... tez zastanawialem sie jak byloby to mozliwe "z oddzielonym obcasem"??? Wydaje sie to calkowicie absurdalne rozwiazanie ...ale na tym swiecie zdarzaja sie rzeczy, o ktorych nie snilo sie filozofom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcas nie może być oddzielony, gdyż but załamywałby się podczas chodzenia.

Glanek jest sfazowany dla uzyskania smuklejszej sylwety.

Tu jest przykład japońskiego zakładu szewskiego, który nawet oferuje usługę fazowania na przyniesionym obuwiu:

http://union.tvst.com/tapered%20heel.html

Trzeba jednak uważać, żeby za bardzo nie osłabić przekroju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcas nie może być oddzielony, gdyż but załamywałby się podczas chodzenia.

Glanek jest sfazowany dla uzyskania smuklejszej sylwety.

Tu jest przykład japońskiego zakładu szewskiego, który nawet oferuje usługę fazowania na przyniesionym obuwiu:

http://union.tvst.com/tapered%20heel.html

Trzeba jednak uważać, żeby za bardzo nie osłabić przekroju...

Podoba mi się, ale nie pojadę do Japonii, żeby sfazować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Ciekawe czy "normalni" szewcy fazuja buty?

myślę, że na życzenie sfazują, ale najlepiej najpierw pokazać im na zdjęciu o jaki efekt chodzi.

ciekawe, że w europie środkowej preferowana jest 'mocna' podeszwa na całej długości, w anglii czy francji natomiast bardziej popularne jest wytaliowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Ciekawe czy "normalni" szewcy fazuja buty?

myślę, że na życzenie sfazują, ale najlepiej najpierw pokazać im na zdjęciu o jaki efekt chodzi.

ciekawe, że w europie środkowej preferowana jest 'mocna' podeszwa na całej długości, w anglii czy francji natomiast bardziej popularne jest wytaliowanie.

Czyzby szyndoem "szerokiej germanskiej stopy"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Mam buty Goodyear Welted (marki Jones Bootmaker). Po kilku sezonach skórzana podeszwa ściera się do tego stopnia, że powoli zaczynają się przecierać szwy/nici, którymi jest szyta.

Co robić z tymi butami? Nie chce ich podkelajać gumą a boję się, że chodząc w nich dłużej i przecierając szwy w podeszwie nieodwracalnie je zniszczę.

Z góry dzięki za poradę.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam buty Goodyear Welted (marki Jones Bootmaker). Po kilku sezonach skórzana podeszwa ściera się do tego stopnia, że powoli zaczynają się przecierać szwy/nici, którymi jest szyta.

Co robić z tymi butami? Nie chce ich podkelajać gumą a boję się, że chodząc w nich dłużej i przecierając szwy w podeszwie nieodwracalnie je zniszczę.

Z góry dzięki za poradę.

Pozdrawiam,

Michał

Co ten post (naprawa obuwia) ma wspolnego z tytułem tematu "Najlepsiejsze obuwie"? Ze w tekscie pada GYW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten post (naprawa obuwia) ma wspolnego z tytułem tematu "Najlepsiejsze obuwie"? Ze w tekscie pada GYW?

Według mnie jest w tematyce konstrukcji obuwia, a taka jest nazwa tego wątku.

Pisalem to, kiedy cytowany post zostal przeniesiony do watku : Najlepsiejsze obuwie. Teraz zostal ponownie przeniesiony tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.