Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłem dwie pary butów Loake z serii 1880 w centrum Warszawy. Tak mi się spodobały, że od razu zacząłem w nich chodzić.

Waszej uwadze polecam szczególnie sztyblety Loake Mitchum Black - bardzo wygodne.

Drugie to Cagney Black - długo szukałem takiego modelu.

Załączam zdjęcia - oceńcie sami. Po bliższych oględzinach buty są uczciwie wykonane – zobaczymy jak się sprawdza w noszeniu. Ciekawa informacje dostałem w sklepie: po 4 latach sklep zabiera buty do kompletnej renowacji. Nie wiem dokładnie na czym to polega. Zostawiłem w nr telefonu ma dzwonić do mnie właścicielka sklepu i wyjaśnić o co chodzi z ta renowacja – jak dla mnie nowość.

Buty Loake 1880 sa w tym sklepie od tygodnia i póki co jest na nie 10% rabat...

Oprócz Loake maja jeszcze marki Carlos Santos i Barker.

Sklep nazywa się City Moda Outlet i mieści sie na ul. Marszałkowskiej 68/70

post-214-13658923867236_thumb.jpg

post-214-13658923867936_thumb.jpg

post-214-13658923868639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzisiaj ze sklepu hering shoes dotarły do mnie Loake Hackney.

na prawym bucie widoczne jest zgrubienie długości ok. 1,5 cm (na zdjęciu).

Zamierzam je reklamować. Czy możecie mi przybliżyć czy jest to wada skóry, czy mechaniczna?

 

 

post-3112-0-06758200-1369741349_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem skąd biorą się niektóre informacje na temat butów Loake, np. seria 1880 za 100-120 funtów? Najtaniej znalazłem Loake z tej serii za 950 zł z kosztami wysyłki i to w polskim sklepie internetowym z klasycznym obuwiem.

Normalna cena w GB to 205 funtów plus wysyłka, a w Niemczech ok 250-260 EUR. 
Co do podeszwy to sam użytkuje monki z serii Classics od 4 lat (kupiłem je w sklepie we Frankfurcie za 100 EUR, przecena ze 190 EUR). Mimo że to tańsza seria i zamsz, a nie skóra licowa to buta wyglądają świetnie.

Chodzę w nich co prawda niewiele - 4-5 razy w miesiącu, ale podeszwa jest jeszcze w niezłym stanie. 
A tak a propos podeszwy. Nie bardzo bym się łudził, że podeszwa skórzana wytrzyma lata ciągłego eksploatowania. Nawet Rendenbach można szybko zajechać. Prawda jest taka, że jeżeli ktoś planuje  chodzić na co dzień 
na skórzanej podeszwie to niech je po prostu podzeluje u dobrego szewca. 

Teraz planuję zakup modelu Badminton na gumowej podeszwie Dainite - są bardzo uniwersalne i będą pasować do jeansu i marynarki.
badminton5.jpgbadminton3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o ich cenę regularną, tylko o to ile (oczywiście moim zdaniem) w praktyce opłaca się za nie dać. Zwyczajnie za 1 tys. zł można już kupić buty lepsze jakościowo.

Serii 1880 szukaj na promocjach i ebayu. W Polsce często są przeceniane do 600-700 zł na Zalando.

www.zalando.pl/loake/?_q=loake&sc=false

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Loake mają faktycznie dość specyficzne - szerokie i krótkie kopyta. Z tym, że jak dla mnie to akurat zaleta. W torpedy niestety moje stopy kiepsko wchodzą i muszę zwykle u innych producentów kombinować z większymi rozmiarami (które z kolei na długość mogą być za duże). Jakościowo szału nie ma, ale ja osobiście nie narzekam. Mam aktualnie 4 pary Loake - 3 z linii shoemakers kupione za śmieszne pieniądze (ok. 250 zł za parę) na Allegro i jedną z linii 1880 (Zalando - 669 zł). Poza dość sztywną skórą i szybko ścierającymi się skórzanymi podeszwami większych zastrzeżeń do nich nie mam. Ale ceny regularnej warte nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak słyszałem, chociaż w porównaniu do naszych polskich to myślę, że i tak wypadną korzystnie

niestety naa regularne kupowanie porządnych goodyeaerów mnie nie stać, więc będzie trzeba

tańszymi modelami budowac flotę obuwia, i ulepszać ją z czasem ;)

 

43 - 43.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosiłbym o podpowiedź:

chciałbym kupić te buty - http://www.zalando.pl/loake-cannon-eleganckie-buty-czarny-lo212a01d-802.html jednak nie potrafię określić, jaki rozmiar powinienem wybrać. Długość stopy to 285 mm, zazwyczaj noszę rozmiar 44.

44 nie ma w ofercie więc proponuję żebyś wziął 44,5 - jakby nie były dobre to masz bezpłatny zwrot, więc bez obaw, a i pooglądasz je sobie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosiłbym o podpowiedź:

chciałbym kupić te buty - http://www.zalando.pl/loake-cannon-eleganckie-buty-czarny-lo212a01d-802.html jednak nie potrafię określić, jaki rozmiar powinienem wybrać. Długość stopy to 285 mm, zazwyczaj noszę rozmiar 44.

 

Mam dwie pary Loake na tym kopycie w tym właśnie model "cannon" . Z butów dostępnych w polskich sklepach noszę przeważnie 44; cannony mam  w roz. 9,5 i są idealne. Wieczorem postaram się podać długość swojej stopy - niepamiętam teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie,

 

Mam dwie pary Loake na tym kopycie w tym właśnie model "cannon" . Z butów dostępnych w polskich sklepach noszę przeważnie 44; cannony mam  w roz. 9,5 i są idealne. Wieczorem postaram się podać długość swojej stopy - niepamiętam teraz. 

 

Dzięki, poczekam w takim razie z zakupem do wieczora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.