Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem w zeszłym roku w TKMaxx zamszowe oksfordy Florsheim Imperial. Patrzyłem pod światło, nigdzie nie było napisane Royal. Po roku podeszwa (Dainite) zaczyna się rozklejać, a od samego początku buty dorobiły się wyświeceń na linii zagięć. Jeżeli Royal Imperial to coś znacznie gorszego niż Imperial, jak twierdzi Bartek, to może rzeczywiście oddaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbour pomaga obserwować postępy wroga

Ja brzoza, ja brzoza… Grab, słyszysz mnie? :lol:

A kurta bardzo fajna, czy faktycznie mają zawyżoną rozmiarówkę?

Nie wiem, czy pytasz akurat o tę kurtkę (tu bardzo dobrze opisał rozmówkę właściciel), czy kurtki Barboura jako takie. Jeśli o te drugie chodzi, to klasyczne (Beaufort, Bedale) woskowane modele są obszerne i wygodne. Ja noszę 48, kupiłem 48, pasuje bez zastrzeżeń, mogę w niej chodzić zarówno w marynarce, jak i bez. W obu tych wariantach wygląda dobrze. Natomiast kurtki pikowane typu Liddesdale to naprawdę wory, zarówno jeśli chodzi o rękawy, jak i wymiary klatki piersiowej/brzucha. Są jednak modele dużo bardziej dopasowane, np. te z serii heritage lub ariel quilted jacket...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale szelek na skarpetki za żadne pieniądze bym nie założył...

Jako, że było parę pytań na PW związanymi z tymi "szelkami na skarpety" opowiem swoje dotychczasowe wrażenia:

Jest to bardzo fajny i praktyczny patent na formalne spotkania i imprezy, gdzie nie ma możliwości za bardzo poprawiać skarpet i muszą idealnie leżeć na nodze. Trzymają skarpety na miejscu przez cały dzień. Tak na co dzień jednak ich nie noszę.

Warto jednak po ich zakupie wybrać się w nich w luźniejsze dni do biura, bo jednak dopasowanie odpowiedniego miejsca zapięcia i umiejscowienia, wymaga sporo poprawek. Wybierając się tak z marszu na imprezę bez zaprzyjaźnienia się z szelkami na skarpety, można się nieźle urządzić (szczególnie jak się za mocno ściągnie, albo klamra wypadnie w miejscu gdzie "mięcho" pracuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbour pomaga obserwować postępy wroga

Ja brzoza, ja brzoza… Grab, słyszysz mnie? :lol:

A kurta bardzo fajna, czy faktycznie mają zawyżoną rozmiarówkę?

Nie wiem, czy pytasz akurat o tę kurtkę (tu bardzo dobrze opisał rozmówkę właściciel), czy kurtki Barboura jako takie. Jeśli o te drugie chodzi, to klasyczne (Beaufort, Bedale) woskowane modele są obszerne i wygodne. Ja noszę 48, kupiłem 48, pasuje bez zastrzeżeń, mogę w niej chodzić zarówno w marynarce, jak i bez.

Hmmm mielismy okazje spotkac sie i nasze postury roznia sie. Ale to ja nosze 48 na marynarke albo z podpinka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale szelek na skarpetki za żadne pieniądze bym nie założył...

Jako, że było parę pytań na PW związanymi z tymi "szelkami na skarpety" opowiem swoje dotychczasowe wrażenia:

Jest to bardzo fajny i praktyczny patent na formalne spotkania i imprezy, gdzie nie ma możliwości za bardzo poprawiać skarpet i muszą idealnie leżeć na nodze. Trzymają skarpety na miejscu przez cały dzień. Tak na co dzień jednak ich nie noszę.

Warto jednak po ich zakupie wybrać się w nich w luźniejsze dni do biura, bo jednak dopasowanie odpowiedniego miejsca zapięcia i umiejscowienia, wymaga sporo poprawek. Wybierając się tak z marszu na imprezę bez zaprzyjaźnienia się z szelkami na skarpety, można się nieźle urządzić (szczególnie jak się za mocno ściągnie, albo klamra wypadnie w miejscu gdzie "mięcho" pracuje)

Przy okazjo dyskusji 'rozporek emanacja stylu' padl argument 'szybkosc wyjmowania czlonka'. Obawiam sie ze taki szelki moga zabic nastroj ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie zaglądałem do kapp ahl i jestem zaskoczony zakupem krawata. :) Czy były może dostępne również inne kolory? Na stronie internetowej nie mogę w ogóle znaleźć oferty krawatów.

Wydaje mi się, że to resztki po kolekcji jesienno/zimowej. Krawat najpierw kosztował 80 złotych, potem 40 i na końcu 15. Były jeszcze fioletowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazjo dyskusji 'rozporek emanacja stylu' padl argument 'szybkosc wyjmowania czlonka'. Obawiam sie ze taki szelki moga zabic nastroj ;)

Nastroju nie psuje, jak komuś popsuło nastrój polecam epatować większa pewnością siebie :)
Nastroj. Posluze sie przykladem muzycznym http://m.youtube.com/#/watch?v=rfuO1KMT ... fuO1KMTosM zobacz jakie zlo wyrzadzil telefon, az strach pomyslec co meskie podwiazki moga zdzialac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki elegancki minimalizm najbardziej mi się podoba :-)

Zegarek zamierzam poddać lekkiej renowacji. Póki co zamówiłem w "Swatchu" szkiełko szafirowe, bo obecne jest mineralne i dość mocno porysowane. No i oczywiście jak najszybsza wymiana paska - od spodu wygląda jak przykłady z tego wpisu:

http://www.wdrugiejskorze.pl/rzecz-o-hi ... rastyczne/ :roll:

Tak swoją drogą może ktoś mi polecić dobrego (i względnie budżetowego - za pasek mogę dać maks 150 zł) strapmakera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagatt Penny Loafers kupione na wyprzedaży po 150 PLN za parę.

Czarna skóra licowa (numer 42) i brązowy zamsz (numer 43). Pełna skóra + gumowe podbicie. Wyglądają całkiem solidnie.

Co ciekawe, buty na tym samym kopycie a pasują mi inne numery.

post-3856-13658924819458_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest się czym chwalić, bo jestem bardzo początkujący, ale ponieważ była promocja 2 za 1 i na mój gust nie są złe, to kupiłem.

Dwa razy Gino Rossi po 140zł/para

Jaśniejsze: cholewka - skóra, podeszwa - tworzywo sztuczne

Ciemniejsze: cholewka - skóra licowa, podeszwa - tworzywo sztuczne

Dołączona grafika

Tutaj pod każdym kątem.

http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-4 ... -2500.html

http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-4 ... -3700.html

Wiem, że informacji na temat past, impregnatów, itp. na forum jest bardzo dużo i planuję zagłębić się w temacie po weekendzie, jednak jeżeli ktoś zaznajomiony w tych sprawach skrobnie dwa zdania, to z pewnością oszczędzi mi kilka godzin czytania :oops: A pytanie, w jakie preparaty konserwujące się uzbroić, przy butach tej jakości (z opinii o produktach tej firmy wnioskuję, że niskiej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miami:

Skoro dla Ciebie byla to okazja, zycze aby nosily sie dlugo i wygodnie.

Watkow o pielegnacji obuwia jest sporo, nie warto powielac informacji. Zapewniam ze znajdziesz je szybciej niz myslisz :)

Tani but nie oznacza zadnego ani taniego dbania, im wiecej wlozysz tym wiecej wyjmiesz. Koszt raczej niewielki.

Przede wszystkim zaopatrz sie w prawidla, krem w kolorze buta i wosk (rowniez najlepiej jesli w kolorze buta) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie sprawi większej frajdy, niż samodzielne zaopatrzenie się w wiedzę na bazie wielu opinii i linków zamieszczonych na tym forum - więc nie polecam drogi na skróty :)

oby się długo nosiły - osobiście mam złe doświadczenia z tą firmą i równie złe mniemanie o ich nazwie (firma ze Słupska założona przez Polaków i rzekomo Włocha, który miał się nazywać Gino Rossi, choć zarówno nikt go nie widział, tak milczą o tym rejestry handlowe - haczyk handlowy, aby wytłumaczyć absurdalność cen i bazować na ukochaniu włoszczyzny przez rodzimych konsumentów, jednocześnie wprowadzając po części w błąd ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.