Skocz do zawartości

Kompletowanie garderoby - dyskusje i porady


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Co zamierzacie kupić w najbliższym czasie? Proponuję wątek, w którym zamieszczamy listy 10 artykułów odzieżowych, które mamy zamiar nabyć w najbliższym czasie. Można powymieniać się spostrzeżeniami, doświadczeniami, a co więcej - stworzenie sobie takiej listy bardzo pomaga w realizacji celów i dyscyplinuje. Zachęcam więc was do wpisywania się.

Moja wstępna lista top 10 zamiarów zakupowych.

Lakierki.Zakupione.

Pas smokingowy. Odebrałem od krawca 3.06.11.

Błękitna koszula.

Szary garniturZamówiony 2.06.11.

Różowa koszula winchester SP im. J. Dąbrowskiego, odebrana 22.09.11

1.2 ładne krawaty.jeden zakupiony

Loafersy.

Brązowe oxfordy. Obie pary Włoszczyzna III

2. Tweedowa marynarka. (nie uda się tak wcześnie, jak planowałem)

3.Spectators

4. Coś jak klasyczny chesterfield.

Dwurzędowy garnitur z granatowej wełny M. Puchała, wełna Lear, Browne & Dunsford. odebrany na początku grudnia

edit: zapomniałem dodać - starajmy się tak układać listę, aby zachować kolejność planowanej chronologii zakupowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fajny pomysł. Sam zrobiłem taką luźną listę w excelu swego czasu, więc zadanie mam ułatwione.

1. Brązowe wiedenki.

2. Lniana koszula nie-biała.

3. Buty zamszowe.

4. Casualowa koszula w drobny wzorek.

5. Spinki-węzełki

6. Nowa klamra do paska.

7. Portfel skórzany.

8. Czarna pasta-wosk do butów.

9. Nieustalone-jeszcze-nakrycie-głowy.

10. Sportowy zegarek.

Jak widać, nie ma tu żadnej marynarki. Nie chcę kupować jednak czegoś, w co za rok nie będę mógł się wcisnąć (moja sylwetka powoli, acz konsekwentnie się zmienia :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szczotka do garniturów

2. Tweedowa marynarka

3. Brązowe oxfordy, ew. loafersy

4. Poszetka

5. Trencz

6. Koszula z francuskimi mankietami i włoskim kołnierzykiem

7. Klapki Birkenstock (wiem, to jest forum o klasycznej... :) )

8. Granatowy garnitur, może dwurzędowy

9. W miarę uniwersalne odd trousers

10. Lekki szalik na wiosnę/jesień

Już kilka rzeczy się powtarza (tweedowa marynarka, brązowe buty) - może z tego wątku wyłonią się nowe o forumowych zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chinosy szare lub liliowe

2. Szara fedora

3. Kilka białych koszul

4. Jakiś fioletowy krawat w kwiaty

5. Brązowe broguesy

6. Szary garnitur

7. Kamizelka

8. Smoking

Więcej życzeń póki co nie mam. I nie sądzę, żebym do końca roku zrealizował połowę. ; (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Krawat ze zdjecia nr 2 z tego watku forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=1&t=116&start=30

2. Brazowe oxfordy C&J (te ze wzgledu na cene narazie sa marzeniem)

3. Paname, ale taka prawdziwa, zeby moc zwinac i wlozyc do kieszeni

4. Granatowa marynarke

5. Szary garnitur

6. Skorzany portfel

7. Kilka par chinosow w roznych kolorach

8. Paski do spodni, brazowy i czarny

9. Tweedowa marynarka (szara w delikatna kratke)

10. Koszule, koszule i jeszcze raz koszule.

11. Maszynke do drukowania pieniedzy

Pomiewaz jestem raczej na poczatku tworzenia garderoby, powiedzmy okoloklasycznej, lise spokojnie moglbym wydlozyc kilkakrotnie. No ale trzeba od czegos zaczac.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kilka par brazowych oxfordów

2. Kilka par burgundowych oxfordów

3. Burgundowe tassel loafers

4. Allen Edmonds lub Alden cordovan (o konkretnym modelu pomysle)

5. Kilkanascie wełnianych marynarek

6. Kilka tweedowych marynarek

7. Kilka bawełnianych marynarek

8. Kilka lnianych marynarek

9. Kilkadziesiat poszetek

10. Kilkadziesiat krawatów i much

Ps. Do tego koszule, skarpetki, boxerki i zimowe płaszcze Gloverall

Ps. 2. Pudełko Behike 52 (lub 2 ;) ),pudełko H. Uppman Magnum 50, 5 pudełek Hoyo de Monterrey Petit Robusto, 2 pudełka Partagas d4, 2 pudełka Trynidad Reyes, 2 SLB Por Larranaga Coronas, pudełko RyJ Wide Churchills, pudełko Partagas Salomones, 2 pudełka Ramon Allones Specially Selected, pudełko Montecristo no. 4, pudełko Montecristo no.2, pudełko Trynidad robusto T

Ps. 3. Kilka butelek Laphroaig, kilka Lagavulin 16, kilka lepszych Bowmore i 3 kartony litrowych Ballantines + kilka butelek ciemnego rumu

Wszystkie punkty staram sie realizowac po trochu, zaden z nich nie ma priorytetu (poza cygarami i whisky, ktore nie sa priorytetem, ale jakims cudem łatwiej mi na nie wydac pieniadze bez zastanowienia, niz na ubrania 8-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kilka par brazowych oxfordów

4. Allen Edmonds lub Alden cordovan (o konkretnym modelu pomysle)

Ps. 3. Kilka butelek Laphroaig, kilka Lagavulin 16, kilka lepszych Bowmore i 3 kartony litrowych Ballantines + kilka butelek ciemnego rumu

Jeśli cordovan, to z uporem maniaka polecam Carminę, zwłaszcza na kopycie Rain (wymaga wycieczki do Paryża, ale to chyba plus? :-)). Ładne angielki z tej skóry robi też C&J. W UK ~2k PLN (podobnie, jak Carmina w Paryżu), w PL mogą Ci sprowadzić, oczywiście cena o 25% wyższa. :evil:

Laphroaig i Lagavulin 16 - popieram, to takie G&G i John Lobb wśród maltów, ale ten Ballantines to chyba dla gości, żeby sobie zmieszali z colą? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. granatowe chinos

2. brązowe boat shoes

3. granatowe lekkie tenisówki

4. brązowy portfel

5. białe polo

6. kilka białych t-shirtów

7. szara marynarka

8. koszula smokingowa

9. kardigan jakiś

10. coś czego sie nie spodziewam, ale mi się spodoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo przepraszam, ale straszny syf się w temacie zrobił. Nie o to bynajmniej chodziło. Czy moderator mógłby jakiś porządek z postami offtopic zrobić?

Tzn. co dokladnie chcesz zebym zrobil, mam usuwac posty ktore nie zawieraja 10 wypunktowanych artykulow lub pelnej listy zakupowej? Nie uwazam, żeby ktorykolwiek z dotychczasowych postow nie byl powiazany z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czarne oxfordy J.L lub C&J

2.kilka białych T-shirtów

3.nowe buty trekkingowe The North Face

hmm...w zasadzie wszystko na biezaca jest kupowane,

aha.. wycieczke na pewna wyspe na Morzu Śródziemnym w wrzesniu../prezent dla zony/

pozdrawiam i zycze udanych zakupów ..

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że wszyscy nagle nie zapragnęli bananowych spodni :)

Ja tam dość mało finezyjnie:

- wiatrówki ( bądź dla purystów - półbuty z perforowaną skórą ) na lato, bo ciepło

- szara, jasna marynarka, o jednolitym kolorze, co by tu wyjść z ciemniejszych kolorów jak grafit i granat

- nowe, czarne golfy, lepszej jakości, bo trzeba się rozwijać

- jak znajdę odpowiedni materiał - 3 częściowy garnitur wzorowany na lata 30, bo czasami trzeba mieć coś z życia i zaszaleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że wszyscy nagle nie zapragnęli bananowych spodni :)

Ja tam dość mało finezyjnie:

- wiatrówki ( bądź dla purystów - półbuty z perforowaną skórą ) na lato, bo ciepło

Możesz pokazać na obrazku, co masz na myśli? Pierwsze słyszę o takim czymś, a wiatrówka kojarzy mi się z ortalionową kurtką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać na obrazku, co masz na myśli? Pierwsze słyszę o takim czymś, a wiatrówka kojarzy mi się z ortalionową kurtką.

1. viewtopic.php?f=2&t=865

2. http://www.outofaces.com/prada-prestige ... ed-oxford/

Ogólnie planuje takie, gdzie nosek, przyszwa i tył buta są ze zwykłej skóry, a reszta ( rdzeń ? ) własnie perforowana.

Co do nazewnictwa, to "rada normalizacyjna forum" jeszcze nie przeprowadziła debaty w sprawie oficjalnej nazwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe t-shirty to zaden wymysł lecz wygoda po 5-6 dniowym noszeniu garniturów,podobnie jak jeansy czy szare bluzy z kapturem.Oczywiscie mówie tutaj o białych ,czystych koszulkach bawełnianych czy bluzach bez nadruków firmowych.Po prostu klasyka.

Natomiast buty Prady tzw.perforowane,oczywiscie sa rózne gusta....wole własnie klasyke,czarne lub brazowe bez ozdób buty angielskich firm C&J,J.L.Szalenstwa pozostawiam młodszym ;)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.