Skocz do zawartości

"Łezka" w krawacie


Animaes

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już zawiążesz krawat, ale nie zacieśnisz węzła, postaraj się złapać krawat tuż pod węzłem, w ten sposób, że jeden palec będziesz miał wolny i zrobisz nim wgłębienie równocześnie zacieśniając węzeł. Skomplikowanie się tłumaczy bez pomocy obrazkowej, ale mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie, podpowiedzcie mi jak uzyskać taki efekt przy węźle krawata?

Nie wiem czy jeszcze aktualne pytanie z Twojej strony, ale na dole strony http://www.thomaspink.com/fcp/content/PinkTV/editorial masz 5 filmików. Cztery o różnych węzłach i jeden o prasowaniu. Ciebie będzie interesować filmik czwarty o węźle Full Windsor.

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Nie spodziewałem się, że ujrzę u polskiego polityka wiązanie krawata z dodatkową pętlą, a tu proszę:

Dołączona grafika

Można się czepiać, że wiązanie mogłoby być staranniejsze, aby dolna część krawata nie była tak cienka, ale ja i tak doceniam starania! ;)

Czy fakt stosowania konkretnego węzła jest automatycznie nobilitujący? Znam autorytety elegancji przez całe życie używające najwyżej dwóch lub trzech jego rodzajów. Krawat wygląda fatalnie, jest źle dobrany, za wąski i źle zawiązany. Zdecydowanie wolałbym już wielką "gulę" w stylu Miedwiediewa pod szyją.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fanem takim zagłębienia i sporo czasu spędziłem na dojściu do idealnego węzła. Moje doświadczenia mogę skwitować jednym zdaniem: takie zagłębienie może się udać tylko jak masz dobry krawat tzn. odpowiedni materiał i wypełnienie. Bez tego choćby próbował setki razy to się Ci to nie uda.

Swoją drogą zastanawiałem się wiele razy czy jest polskie określenie na to. W angielskim jest "dimple", mi przychodzą na myśl tylko mocno potoczne określenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flejtuchowatość nie nobilituje - pisałem, że wiązanie jest niestaranne. Podoba mi się jedynie sam fakt, że ktoś użył tej dodatkowej pętli.

A ta "gula" Miedwiediewa - choć w mój gust się nie wpasowuje - spełnia chyba rolę, bo jest charakterystyczna i, zaryzykuję stwierdzenie, może pasować do twarzy. Jeśli oczywiście takie jest zamierzenie noszącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Moim zdaniem jednak widać. Co do krawata przewodniczącego Buzka, zgodzę się z @Immune:

Czy fakt stosowania konkretnego węzła jest automatycznie nobilitujący? Znam autorytety elegancji przez całe życie używające najwyżej dwóch lub trzech jego rodzajów. Krawat wygląda fatalnie, jest źle dobrany, za wąski i źle zawiązany. Zdecydowanie wolałbym już wielką "gulę" w stylu Miedwiediewa pod szyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Żeby zrobić ładną łezkę krawat powinien być odpowiednio szeroki. Na śledziach nie bardzo wychodzi. I jest jeszcze kwestia wkładu. Dobry cienki ale sprężysty wkład pomaga. Dla nie łatwość robienia łezki jest jednym z wyznaczników jakości krawata.

fair enough, ale czy szerokosc moze byc wyznacznikiem jakosci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.