Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamszowe monki od Meerin'a:

Pudełko przysyłają bardzo dopasowane do pudła transportowego, więc nic nie jest poobijane

Dołączona grafika

W środku jak widać buty są dobrze zabezpieczone na czas transportu. Do kompletu dodawany jest bawełniany worek

Dołączona grafika

Tak się prezentuje kopyto. Dobre dla ludzi o szerszej stopie, chociaż mi osobiście odpowiadałoby jeszcze lekkie wysmuklenie

Dołączona grafika

Sama jakość wykonania dobra, trochę poniżej Emlinga, podobna do Markowskiego. Zamsz miły i miękki

Dołączona grafika

Za to co mnie zaszokowało to wygoda tych butów. Wkładając stopę do nich i stając, po prostu czułem komfort większy niż przed włożeniem, stojąc na boso. Nie mówię tutaj o dopasowaniu na szerokość, ale odpowiednim wyprofilowaniu buta na śródstopiu. Po prostu sama radość mieć je nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Buty mają dość ciekawe kopyto, szczerze mówiąc znacząco inne niż wszystkie buty jakie do tej pory miałem na nogach.

Przy staniu i siedzeniu są bardzo wygodne, jednak przy chodzeniu powodują trochę dezorientację ruchową ;) Sam but nie ma znacząco przedłużanego noska, co moim zdaniem wizualnie jest na plus.

Jednakże buty dość obskurnie poobcierały mi stopy. Przez jakoś niespecjalnie szczęśliwie biegnący szef na nosku, do mięcha zdarły mi skórę z dużych placów, co też jest dość oryginalnym urazem (przeważnie to górną pięta ma takie urazy). Co dziwniejsze jak już myślałem, że się rozeszły, to o ile na lewym już jest ok, o tyle na prawym znów się powtórzyła sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 ojro (w tym 20 przesyłka)

Co do szerokości to może to wynikać z tego, że to kopyto ma tak jakby bardziej podniesioną wewnętrzną część śródstopia, przez to noga się trochę inaczej układa. W moim odczuciu, na szerokość są takie jak model Bari Prime Shoes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo widziec watek o Meermin'ie, sam chcialem zalozyc niedawno do dyskutowania na tematy zwiazane z dopasowaniem i jakoscia.

Mam model na kopycie Ama, dopasowanie jest dosc dobre w palcach (mam waska stope), chociaz moglybyc smuklejsze na bokach podbicia. Podobnie jak u Capo, but w spoczynku jest ok, przy chodzeniu nie obciera (jeszcze), ale pieta jest dziwacznie plytka i mam uczucie, ze zbyt niska, przez, co but jakby nie siedzi poprawnie na stopie. Poza tym obawiam sie, ze rozmiar UK8 rozczlapie sie i bedzie zbyt duzy, mimo, ze rozmiarowka niby jest true to size.

Bartek, piszesz, ze Hiro pasuje 'na styk' czy brales swoj normalny rozmiar czy pol rozmiaru nizej (pytam, bo mamy chyba podobna stope)?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Capo czy brales swoj normalny rozmiar, czy moze pol rozmiaru nizej? celuje w ten sam model ale w gladkim wydaniu, chociaz do konca nie wiem jak zachowywac sie bedzie zapiecie na klamre, czy dobrze trzyma stope itp. Zampaloni zamawiane przez Bartka byly idealne przy pierwszym wlozeniu, a teraz sa o dobre pol numeru za duze:(

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój normalny: 43. Pół numeru niżej to by mi buty prawdziwy Sajgon zrobiły ze skóry na palcach :) Klamra rzeczywiście mogłaby o 0.5cm ściślej trzymać, chociaż u mnie po paru wyjściach trochę buty na bok się rozeszły i ten efekt nie daje tak teraz o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój normalny: 43. Pół numeru niżej to by mi buty prawdziwy Sajgon zrobiły ze skóry na palcach :) Klamra rzeczywiście mogłaby o 0.5cm ściślej trzymać, chociaż u mnie po paru wyjściach trochę buty na bok się rozeszły i ten efekt nie daje tak teraz o sobie znać.

A możesz podać jaką masz długość stopy?

Rozważam zakup rozmiaru 43, ale innego modelu.

Dzieki za info, mozesz jeszcze napisac jak wyglada glebokosc piety w cm? :(

dsc.

1.Mógłbyś podać ten wymiar, z ciekawości bym porównał z innymi swoimi butami. Rozmiar buta też by był istotny.

2.Możesz podwiesić zdjęcia butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie przymierzam sie do pierwszych loafersow, glownie w celu uzytkowania latem (planowana wycieczka do Rzymu we wrzesniu), wiec bez skarpetki. Bedzie jakas roznica w skorze miedzy gladka, a zamszem, czy wszystko jedno? zawsze myslalem, ze zamsz latwiej dopasuje sie do stopy, ale nie mam 100% pewnosci.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szybkie pytanie, czy przy tassel loafers (czy kazdych innych butach bez wiazania czy zapiecia) nalezy brac rozmiar pol numeru mniejszy zeby wyeliminowac problemy z rozejsciem sie butow i ewentualnym zsuwaniu sie buta ze stopy, czy raczej celowac w typowy rozmiar bo but jest odpowiednio uksztaltowany zeby trzymac sie na nodze w miare sensownie? Pytam, bo kopyto Ron na ktorym Meermin robi swoje tassels jest ponoc zblizone do C&J348 tylko bardziej okragle. W 348 pasuje na mnie UK7.5, ale jak sie ostatnio okazalo, zaokraglona wersja C&J348 jaka jest 236 juz jest zbyt ciasna jako UK7.5.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.