Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli bardziej nadaje się do sali klubowej to proszę o przeniesienie. Brak poszetki był w tym przypadku zamierzony. Nie chciałem wprowadzać kolejnego wzorzystego, kolorowego elementu mimo tego, że zastanawiałem się nad pomarańczową poszetką z Vistuli, obawiałem się że nadmiar kolorów będzie przytłaczający.

post-2884-0-66567400-1390725534_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym otrzymałem szansę naprawy moich studniówkowych grzechów i ubrania się na tę okazję nieco lepiej niż trzy lata temu. Jest to w zasadzie to samo zestawienie, które swego czasu pojawiło się na moim blogu, z dwoma odstępstwami: wymieniłem czarne spodnie na granatowe, oraz oksfordy na loafersy, które są moimi najlepszymi partnerami w sytuacjach tanecznych :)

 

post-2656-0-42742500-1390746074_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na bal, jakim jest przecież studniówka, nie lepiej pasowałyby jednak czarne spodnie? Poza tym wszystko wygląda świetnie.

 

Pasowałyby jak najbardziej, ale te, które prezentowałem wcześniej przy okazji wpisu na blogu, mają nieco zbyt obszerną nogawkę, przez co nie układają sie dobrze. A że ostatnio nabyłem granatowe spodnie z zaprasowanym kantem, postanowiłem je wypróbować w połączeniu z bonżurką :)

 

Ja to widzę tak- ciemniejsze spodnie + oksfordy.

 

Ja także to bym tak widział, ale z powodów, o których wspominałem wcześniej, postawiłęm na granat i loafersy :)

 

SHD, następnym razem poczytaj poradnik studniówkowy, do trzech razy sztuka :-)

 

Czytałem i nic specjalnie w świetle tegoż poradnika zarzucić sobie nie mogę. Zdecydowałem się po raz kolejny z dostępnych mi elementów stworzyć coś interesującego, może nieco odbiegającego od klasyki, ale za to mniej szablonowego. Na zachodzie już od dawna funkcjonuje formuła tzw. black tie creative, w ramach której można sobie pozwolić na daleko idące modyfikacje kanonu (najbardziej chyba jaskrawym przykładem było sparowanie smokingu z górą od pidżamy we wzór blackwatch). A skoro nawet Roman ostatnio aprobował smoking w wersji "nowoczesnej", to nie widzę powodu, by nie móc takiego założyć na studniówkę :)

PS: W poradniku nie został w ogóle poruszony temat much, a z obserwacji wynika, że występują na tego typu balach coraz więcej. Większość jednak jest niestety fabrycznie zawiązana i sprzedawana w zestawie z "wypustką do butonierki".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie już od dawna funkcjonuje formuła tzw. black tie creative, w ramach której można sobie pozwolić na daleko idące modyfikacje kanonu (najbardziej chyba jaskrawym przykładem było sparowanie smokingu z górą od pidżamy we wzór blackwatch). A skoro nawet Roman ostatnio aprobował smoking w wersji "nowoczesnej", to nie widzę powodu, by nie móc takiego założyć na studniówkę :)

PS: W poradniku nie został w ogóle poruszony temat much, a z obserwacji wynika, że występują na tego typu balach coraz więcej. Większość jednak jest niestety fabrycznie zawiązana i sprzedawana w zestawie z "wypustką do butonierki".

Nawet Roman? Roman jako prawowiernych archetyp męskiej elegancji? Ostatnio chyba bardziej jest psychologiem jak elegantem :-)

Black tie creative? Można to jakoś potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Roman? Roman jako prawowiernych archetyp męskiej elegancji? Ostatnio chyba bardziej jest psychologiem jak elegantem :-)

Black tie creative? Można to jakoś potwierdzić?

 

Co nie zmienia faktu, że jest chyba nadal postrzegany jako autorytet w kategorii klasycznej męskiej elegancji :)

Przykłady black tie creative można znaleźć TU

 

Dół casualowy, góra formalna. Nie pasuje to nawet na "bal" studniówkowy. I tu zbytnio nie ma o czym dyskutować czy Roman, czy Janusz czy ktoś inny...

 

Jestem w stanie uznać takie tłumaczenie, kiedy obie części gryzą się ewidentnie, ale w tym przypadku chyba tak nie jest. A gdyby zamiast granatowych spodni i loafersów były spodnie czarne i albert slippers, to wtedy byłoby dobrze? Konwencja nieformalnego smokingu pozwala chyba na odrobinę więcej luzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jest chyba nadal postrzegany jako autorytet w kategorii klasycznej męskiej elegancji :)

Przykłady black tie creative można znaleźć TU

 

 

Jestem w stanie uznać takie tłumaczenie, kiedy obie części gryzą się ewidentnie, ale w tym przypadku chyba tak nie jest. A gdyby zamiast granatowych spodni i loafersów były spodnie czarne i albert slippers, to wtedy byłoby dobrze? Konwencja nieformalnego smokingu pozwala chyba na odrobinę więcej luzu :)

 

Autorytet w kategorii klasycznej męskiej elegancji? W kategorii tejże elegancji mamy pewne zasady i poczucie estetyki, autorytetów brak... Gdyby Roman nagle powiedział że dres na bal jest dobry i zrobił to ex cathedra to stałoby się zasadą? Myślę że nie ma on takiej mocy, ani nikt z tutaj obecnych.

 

Nie chodziło mi o przykład czym jest black tie creative zamieszczony przez jakiegoś blogera, raczej chodziło mi o sytuację w której ktoś (np. autorytet ;-) ) w okazji black tie (nie w sesji zdjęciowej) robi taki black tie creative. Tylko niech to nie będzie Gordon Gekko.

 

Smoking to garnitur, a więc marynarka i spodnie do pary. Kiedy spodnie są nie do pary nie ma smokingu. Kiedy zaś spodnie nie tylko nie są do pary, ale są to chinosy (czy źle mi się wydaje?) jest dziwnie... To jakby do formalnego garnituru, białej koszuli i stonowanego krawatu dołożyć deck shoes albo espadryle... Dysonans prawda?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opcja granatowa marynarka smokingowa i czarne spodnie z lampasem? Lub też smoking tropikalny?

 

O smokingu tropikalnym to chyba dyskusja akademicka? Czy też może coś pominąłem i kolega SHD był na studniówce w np Tajlandii?

Co do granatowej marynarki smokingowej i czarnych spodni to dopuściłbym marynarkę granatową, ale w granacie bardzo ciemnym, który wygląda właściwie jak czarny - midnight blue, ale wtedy spodnie również muszą być tego samego koloru i z tego samego materiału.

Nie zapominajmy że ma to być strój wieczorowy i oficjalny...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.