Skocz do zawartości

Konkurs - SHOW YOUR SHOE PASSION!


SHOEPASSION.com

Rekomendowane odpowiedzi

post-5362-0-19409100-1398242335_thumb.jp

 

Witam,

 

jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu konkurs zorganizowany przez SHOEPASSION.com oraz Stowarzyszenie But w Butonierce.

 

TEMAT KONKURSU: SHOW YOUR SHOE PASSION

 

Zadanie konkursowe:

 

Wejdź na naszą stronę internetową i wybierz dowolne buty z naszej oferty. Przekonaj nas, że buty są Twoją pasją. Wyjaśnij nam dlaczego wybrałeś własnie ten model i przekonaj, że to Ty powinieneś je wygrać. Standardową odpowiedzią będzie opis. Niestandardową? Wiersz, kolaż zdjęć, wizualizacja idealnego stroju wraz z naszymi butami. Nie chcemy Cię ograniczać. Niech Twoja odpowiedź pokaże, że buty to coś więcej niż zwykłe odzienie Twoich stóp.

 

Regulamin konkursu „Show your shoe passion”:

 

1. Organizatorem konkursu jest firma SHOEPASSION.com i Stowarzyszenie But w Butonierce.

2. Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać dowolną ilość odpowiedzi konkursowych. Jednak jedna osoba może wygrać jedynie jedną nagrodę.

3. Odpowiedzi spełniające wymagania konkursu oceni jury w składzie:

·      Damian Kot (nick: Damiance)

·      Jakub Filip Szymaniak (nick: Eye lip)

·      Oliwia Erdmańczyk (SHOEPASSION.com)

 

4. Konkurs rozpoczyna się w dniu ogłoszenia na Forum (23.04.2014) i trwa przez 2 tygodnie do 07.05.2014 do godziny 23:59:59.

5. Jury ma prawo do wyłączenia spoza Konkursu odpowiedzi niespełniających wymagań Konkursu.

6. Wyniki zostaną ogłoszone na Forum w temacie „Konkurs – show your shoe passion”.

7. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy powinni zgłosić się droga mailową na adres: oe@shoepassion.com w celu informacji na temat odbioru nagród.

8. Nagrody w konkursie:

·      I miejsce- buty w cenie do 229,00€

·      II miejsce- pasek w cenie do 79,00€

·      III miejsce - zestaw do pielęgnacji czarnych butów (wartość- 44,95€)

 

9. Przy wyborze nagrody tańszej niż przewidziany pułap cenowy, organizator Konkursu nie zwraca różnicy.

10. Możliwe wybranie droższych nagród za I i II miejsce przy dopłacie różnicy w cenie.

11. Fundatorem nagród jest firma SHOEPASSION.com. Nagrody nie podlegają wymianie na gotówkę.

12. Uczestnikiem Konkursu może być jedynie osoba pełnoletnia. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów.

13.Zgłoszenie konkursowe powinno składać się z odpowiedzi na pytanie. Dodatkowo możliwe dołączenia innej formy odpowiedzi (np. zdjęcie, wiersz, piosenka, kolaż).

 

Życzymy udanej zabawy i niech wygrają najlepsi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij nam dlaczego wybrałeś własnie ten model i przekonaj, że to Ty powinieneś je wygrać. Standardową odpowiedzią będzie opis. Niestandardową? Wiersz, kolaż zdjęć, wizualizacja idealnego stroju wraz z naszymi butami. Nie chcemy Cię ograniczać. Niech Twoja odpowiedź pokaże, że buty to coś więcej niż zwykłe odzienie Twoich stóp.

 

2. Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać dowolną ilość odpowiedzi konkursowych.

 

Nie sprecyzowano miejsca zamieszczenia zgłoszeń. Pod wskazany adres mailowy czy w wątku na forum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać, że jedyną dozwoloną i zalecaną formą wywarcia wpływu na JURY jest przyznawanie punktów reputacji zaprezentowanym zgłoszeniom konkursowym ...

 

Stąd nie opłaca się zwlekać ze zgłoszeniem licząc na przysłowiowy "rzut na taśmę" ... jak to już w poprzednich konkursach bywało ;)

 

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem powołanie w życiu swym na księdza,

albo też żołnierski włożyć but,

lecz pojąłem że*... buty żołnierskie nie odpowiadają mi ze względów estetycznych. Moim prawdziwym powołaniem jest noszenie klasycznych oxfordów, np. czarnych w wersji cap toe, takich jak te tutaj: http://www.shoepassion.com/formal-shoes/no-543.html.

 

Na próżno prosiłbym o nie Świętego Mikołaja - we Francji, gdzie od lat mieszkam, według zwyczaju wkłada on prezenty... do buta. A przecież nie włoży mi butów do buta (w każdym razie nie w odpowiednim rozmiarze).

 

A jak udowodnić, że mam pasję? Prawnicy wiedzą, że podobny dowód, jak dowód dobrej czy złej wiary jest w praktyce niesłychanie trudny, jeśli nie niemożliwy do przeprowadzenia. Mogę jednak przywołać na świadków kolegów z biura, którzy dobrze wiedzą, że w "wolniejszych" chwilach oddaję się przeglądaniu w Internecie stron Crockett&Jones, John Lobb, Markowski, Septième Largeur... i wcale nie dlatego, że strony xxx są zablokowane (bo nie są). Zaświadczyć o mojej pasji może też ukochana, która wie doskonale, że gdy spacerujemy po Paryżu, muszę zatrzymać się przed wystawą każdego sklepu z klasycznym obuwiem (a nie jest ich mało). Wreszcie sam fakt, iż w piękny sobotni wieczór jak ten dzisiejszy siedzę przed komputerem i piszę o butach, też świadczy o tym, że obuwie to dla mnie więcej niż ochraniacz na skarpety!

 

* Na początku wypowiedzi parafrazuję słowa Romana Kostrzewskiego (KAT).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie "przebić" saphir.pl :-P Podobnie jak "s" również wybrałem trzewiki ale trochę bardziej oficjalne http://www.shoepassion.pl/trzewiki-meskie/no-625.html

Aby wyjaśnić dlaczego właśnie taki model muszę wprawić się w nastrój sentymentalny. W sumie jest niedziela więc klimat odpowiedni ;)

Moja pasja do butów zaczęła się dość przewrotnie - potrzebowałem fachowej porady dot. pielęgnacji butów i tak trafiłem na forum BWB gdzie taką poradę otrzymałem Jak dotąd nic przewrotnego prawda? A jednak :)  Przewrotność polega na mojej początkowej niechęci i krytyce butów ze skórzaną podeszwą, które tak zachwalane były na forum. Swojego czasu popełniłem nawet wątek na ten temat, czego z perspektywy czasu się wstydzę :-P  Po fali (może raczej "falce" bo aż tak źle nie było) krytyki, która mnie i mój post zalała postanowiłem zrozumieć o co ten cały szum... i to był początek pięknej pasji. Godzinami przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji dotyczących butów, w jaki sposób są szyte, skór, różnic pomiędzy GYW a Blake, kopyt, skór z jakich szyje się cholewki oraz podeszwy.... Nowa pasja okazała się także przekleństwem ;) W miarę poszerzania mojej wiedzy na temat klasycznych butów, zacząłem dostrzegać koszmarki jakie pojawiają się na naszych ulicach (brak proporcji oraz wywinięte noski do tej pory powodują u mnie chwilową zaćmę :) ). Tak narodził się plan nabycia pierwszych butów z prawdziwego zdarzenia. Po raz kolejny zakopałem się w postach forum BWB - oglądałem, pytałem, porównywałem i, co tu dużo mówić, kalkulowałem. Klamka zapadła - wybrałem oxfordy SHOEPASSION. Do dzisiaj pamiętam nerwowość przy składaniu zamówienia. Czy rozmiar będzie odpowiedni (a co jeśli nie ?! ranyyyy....), czy przesyłka dotrze w jednym kawałku, czy w rzeczywistości będą się prezentować chociaż w 1/2 tak dobrze jak na SHOEPASSION.COM i najważniejsze - jak to będzie z tą podeszwą (a jak rozleci się już po pierwszym spacerze, a jak wejdę w gwóźdź albo co gorsza przetrze się nić i but zacznie się "uśmiechać" ? ). Taaak, pasja przynosi także udrękę ;) W końcu przyszła paczka (*głęboki wdech)... i już nic nie było takie samo (patetycznie - wiem, ale prawdziwe). Swoje spostrzeżenia po rozpakowaniu paczki zamieściłem tutaj: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1625-marka-but%C3%B3w-shoepassion/  Nigdy nie żałowałem tej transakcji. Po SHOEPASSION przyszedł czas na kolejne klasyczne buty jednak to właśnie te oxfordy zajmują szczególne miejsce w moim sercu ponieważ to dzięki nim moje zainteresowanie klasycznymi butami rozwinęło się w prawdziwą pasję. Skromna ilość akcesoriów do pielęgnacji obuwia również uległa zmianie.
post-2773-0-67946600-1398605676_thumb.jp
Początki były trudne :-P  Powyżej zestaw z "przed SHOEPASSION". Akcesoria trzymam do dzisiaj - nie potrafię wyjaśnić dlaczego.
post-2773-0-53341400-1398605693_thumb.jp

post-2773-0-49230200-1398605717_thumb.jp
Powyżej - stan na dzień dzisiejszy.

Jak widać moja pasja dla butów wciąż się rozwija :-P

Na koniec jeszcze małe podsumowanie i wyjaśnienie. Dlaczego wybrałem ten http://www.shoepassion.pl/trzewiki-meskie/no-625.html model trzewików? Jak już wcześniej wyjaśniłem oxfordy z SHOEPASSION (przy nie małym wsparciu Forumowiczów) przekonały mnie do klasycznego obuwia na skórzanej podeszwie (niektórzy Forumowicze zapewne w tym miejscu przypomną sobie, że jednak ostatnio podzelowałem moje oxfordy ale w starciu z placem budowy, jakim obecnie są Katowice, skórzane podeszwy nie miałyby szans. Po zakończeniu prac remontowych przywrócę im dawną formę). Do dziś jednak jestem sceptycznie nastawiony do pomysłu trzewików jesienno-zimowych ze skórzaną podeszwą. Być może również teraz SHOEPASSION przekonałoby mnie do takiego konceptu właśnie swoimi trzewikami.

Już raz ta sztuczka im się udała :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spędzałem całe dnie czytając artykuły i to forum. Tematem najprzyjemniejszym dla mnie było klasyczne obuwie.

Moja obecna wiedza na pewno nie przewyższa jeszcze wiedzy "forumowych wyjadaczy", ;) ale myślę, że wśród osób w moim wieku

wyróżniam się na plus.

Żeby nie strzępić języka, oddaję głos mojej obrazkowej wariacji poniżej.

Wybrałem model № 577

 

2dm5un4.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w opowieść wejdziemy razem z Elvisem, który śpiewa o swoich niebieskich zamszowych butach. :)

 

Przemiana.

 

post-4937-0-20117900-1398620745_thumb.jp

 

Był wiosenny poranek, rok 2013, młody licealista w jeansach i bluzie z nadrukiem przemierzał ulice w czarnych trampkach. Zmierzał do starego budynku, z czerwonej cegły, w którym mieszkał jego wujek - emerytowany nauczyciel. Zapowiadała się rodzinna uroczystość. Chłopak założył workowaty garnitur, poliestrowy krawat. Zasiadł do stołu z rodziną. Podczas luźnej pogawędki wujek, spojrzawszy nań surowym wzrokiem rzekł kilka słów, które zmieniły jego myślenie - "Chłopcze, w Twoim wieku miałem całą szafę marynarek i koszul, cztery różne garnitury i wypolerowane buty. Przemyśl swój strój.”

 

Chłopak się obruszył. Jak to? To moje zdanie, mój sposób na wyrażenie siebie, mój strój i co komu do tego?

 

Ale potem to przemyślał. I zaczął poszukiwania. Dowiedział się, że schludny i elegancki ubiór to bardzo ważna rzecz. Poprosił więc swoją dziewczynę o pomoc. Rozpoczął kompletowanie  garderoby. Zaczął powoli, ale sukcesywnie. Trafił na forum Buta w Butonierce, i tu dowiedział się, że buty to wizytówka. Po raz kolejny zaczął się zastanawiać nad swoim ubiorem. Czy jest schludny? Zastanawiające... Wszystkie swoje buty umył. Wypastował. Przeczytał coś o efekcie lustra. Spróbował na „lakierkach. Zadziałało, choć nauka nie była krótka. Zakupił prawidła. Posegregował kosmetyki do butów. Poczuł się pewnie w idealnie wypastowanych butach. Zrozumiał, że buty to kwintesencja stroju, a nie tylko jego dopełnienie. Że buty mówią wszystko o osobowości. Że w dobrych butach chłopiec staje się mężczyzną. I, że właśnie nadeszła jego pora.

 

Bluzy zamienił w marynarki. T-shirty na koszule. Sportowe kurtki na dwurzędowe płaszcze. Nadszedł czas zamienić trampki na prawdziwe obuwie. Bo dobre buty uczą pokory. Uczą szacunku do pieniędzy, które na nie wydaliśmy. Uczą sumienności w trosce o nie. Uczą też tego, że z dobrym gustem się nie rodzisz, a nabywasz go.

 

Chłopak potrafi już zadbać o buty. Wie też nieco więcej o tym jak ważna jest jakość. I marzy o brązowych derbach, więc rozpoczął zbieranie funduszy, bo tak się składa, że SHOEPASSION.COM ma idealny model w swojej ofercie…

 

post-4937-0-96824300-1398620444_thumb.jp

Zdjęcia nie są moją własnością, nie posiadam do nich żadnych praw, a ich wykorzystanie nie ma charakteru reklamowego.

 Zdjęcia pochodzą ze stron 1) http://www.converse.com/ 2) http://shoepassion.com/

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.