Skocz do zawartości

Garnitur ślubny do 3300 zł. Szyć czy kupować ?


PiotreQ!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

W sierpniu biorę ślub.

Stoje przed wyborem garnituru.

W poprzednim miesiącu przeszedłem wszytskie sklepy z garniturami w blue city i galerii Mokotów w tym lorens i wiktor , boss , armani , versace , wólczanka , próchnik itp.

Praktycznie w zadnym nie bylo nic ciekawego dla mnie , jedynie bytom mnie zainteresował swoimi garniturami ze skretka 140-180 w cenie ~2200.

 

Posiedziałem także kilka godzin w necie i znalazłem:

http://balthazar.pl/sluby/

 

Byłem na targach ślubnych , tam panowie z balthazaara wydawali sie najabrdziej ogarnięci w temacie.

 

Moje pytanie jest takie , czy brać garniak w bytomiu i go przerabiać , bede musiał na brzuchu troche poszerzyć ; ) 

 

Czy szyć na miare za 3000 zł w baltazarze ?

 

Czy moze jeszcze jakaś inna opcja ? 

 

 

Z góry dziękuje za wszytskie rady,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź wbrew pozorom nie jest jednozdaniowa. Usiądź na spokojnie i poczytaj podwieszone tematy, ewentualnei blogi np macaronitomato.pl milerszyje.pl mrvintage.pl

Ja doradzam:

za 1200 (jest teraz promocja) kup dobre buty np czarne oxfordy z www.patine.pl, dodaj 200 zł na prawidła i kremy do butów

za 1400 dobry garnitur z wieszaka np firma Albione w Fashion House, a potem zanieś go do dobrego krawca (adresy znajdziesz na forum) i dostosuj do siebie za ok 200-300 zł

Jeżeli koniecznie chcesz coś szyć to pomyśl nad białą koszulą, cena to ok 400 zł

mam nadzieję, że pomogłem :)

ps

jeżeli będziesz musiał "poszerzać garnitur w pasie" to wstrzymaj się z zakupem do lipca i wiesz co zrobić z obwodem brzucha ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze szycie na miarę może nie spełniać Twoich oczekiwań, dlatego bezpieczniejszym wyborem będzie produkt z wieszaka poprawiony u odpowiedniego krawca. Nie wiem czy 3300zł jest Twoim budżetem ogólnym na cały ubiór w dniu ślubu czy tylko garnitur, ale jeżeli jest to budżet ogólny, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie produkt z wieszaka oraz inwestycja w dobrą jakościowo koszulę, czarne oxfordy i dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś w bytomio garnitur ciemny granat z bordową podszewką bodajże roma sie nazywa skretka 150s 1999 zł , do tego srebrne spinki  90 zł , gruba biala koszula  250 zł , mucha pod kolor oczu ; ) 100 zł  = ~2450 zł , za duze zakupy rabat 30% i zapłaciliśmy lekko ponad 1700 i na karcie bytomia rabatowej dostalem coś kolo 150 zł 

jeszcze buty zostały.

kupie w salamandrze do 600 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dobry garnitur z wieszaka np firma Albione w Fashion House

Albione ? Recnam'a trzeba było jeszcze zaproponować :/ i do takiego łacha buty za 1,2 k ? Brawo

 

 

Pokaż zdjęcia i się zastanowimy, co trzeba z nim zrobić. Te 600 zł na buty to już przewidując 150-300 zł na przeróbki garnituru? Za ~700 by się dobre buty nawet znalazły, za 600 ciut gorzej, ale raczej też.

 

Jak się postara to za 600zł w Bexley fajne oxfordy kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej egz gimnazjalny , matura , odebranie uprawnienia w mariocie i moze ze 3 razy na rodzinnych uroczystosciach ale wczesniej mialem garniak z bazaru za 400 zł. ....

tak wiec prawdziwy garnitur to ten.

wczesniej nie mialem okazji bo na codzien chodze w casual jensach , lekkich t-shirtach i jakis lekkich sportowych butach.

a pracuje w stroju roboczym bo jestem serwisantem urządzeń dźwigowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupie butów w ciemno niestety : (

TYlko i wyłącznie sklepy stacjonarne.

Czy to prawde ze mam chodzić tylko zapięty na 1 guzik ? 

marynarka z 2 guzikami.

z tył€ 2 wycięcia.

babeczka powiedziala ze tylko i wylacznie zapinam sie na 1 gorny.

Nie lękaj się. Najwyżej odeślesz i wymienisz lub oddasz. A Bexley to całkiem dobry wybór, tylko "podkówki" z przodu dobrze dodać u szwca. Cena ok.5 pln.

Guzik - idąc na skróty - tak, na górny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja - jeśli wolno - poradzę koledze tak: oczywiście, ślub jest wydarzeniem bardzo ważnym i na stroju w tym dniu nie należy przesadnie oszczędzać. Niemniej jednak, warto - jak we wszystkim - zachować umiar, wbrew temu co niektórzy mogą sugerować. Na garnitur i buty warto wydać grube tysiące złotych, ale tylko pod warunkiem, że założymy je więcej niż raz. Garnitur z Bytomia (niedawno odwiedziłem ich salon i byłem pozytywnie zaskoczony) po poprawkach na pewno się sprawdzi. Buty z Bexley'a też (czas na przymiarkę i ewentualną wymianę jeszcze jest, skoro ślub w sierpniu). Koszula moim zdaniem też spokojnie wystarczy 'sklepowa'.

 

Zachęciłbym do znacznie droższych zakupów, bo zdaję sobie sprawę, że garnitur z Bytomia i buty z Bexley'a to nie jest szczyt jakości. Sam na ślubny strój wydałem sporo więcej, ale tylko dlatego, że na pewno jeszcze i buty, i garnitur, i koszulę, i krawat nie raz wykorzystam. Skoro kolega PiotreQ! garnitur zakłada rzadko, nawet nie raz w roku - nie ma moim zdaniem sensu wydawać więcej, niż chce wydać.

 

A buty z Salamandra istotnie są brzydkie. I chyba nawet coraz brzydsze (a może to mój gust jest coraz lepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Filip ale kolega szukał czegoś na własne wesele, budżet go nie ograniczał więc nie widzę powodu do zakupu w outlecie a już totalnie nie rozumiem kombinacji outletowy gajer + buty np. Yanko . Na inne okazje jak najbardziej outlet, czemu nie ale mając ponad 3k zł na ślubny garnitur nie wyobrażam sobie szukania go w OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.