Skocz do zawartości

Stylowe oprawki, okulary


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jeszcze nie noszę okularów, poza tymi których używam do jazdy na moich rowerach, ale myślę, że warto aktywować temat tego jakże ważnego dla mężczyzny akcesorium.

Mamy ciekawe modele okularów przeciwsłonecznych, klasycznych, również kultowe modele designerskie.

W związku z tym, że nieuchronnie zbliża się czas kiedy w koncu pójdę zbadać wzrok, mam do Was pytanie o model oprawek który widziałem ostatnio kilka razy - bardzo cienkie jakby z taśmy stalowej lub tytanowej o szerokości ok. 1.5mm, nieskładane, a zginane.. kto produkuje ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie noszę okularów, poza tymi których używam do jazdy na moich rowerach, ale myślę, że warto aktywować temat tego jakże ważnego dla mężczyzny akcesorium.

Aby być przygotowanym na różne okazje i stroje, mam na wyposażeniu następujące okulary optyczne nieprzeciwsłoneczne:

[*:1i7keryj] * okulary w małych oprawkach drucianych - są na tyle neutralne, że pasują do wszystkiego, no i nie rzucają się w oczy

[*:1i7keryj] * szkła kontaktowe - przydatne wtedy, gdy w ogóle żadne okulary nie pasują

[*:1i7keryj] * grube prostokątne czarne oprawy "kujońskie"

[*:1i7keryj] * częściowo okrągłe brązowe rogowe oprawy

Powyższa lista zapewnia niezbędne minimum pasujące do różnych okoliczności i strojów. Do tego dochodzi kilka par optycznych okularów przeciwsłonecznych.

Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej zoperować wadę wzroku - koszt na jedno oko porównywalny do ceny designerskich okularów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie noszę okularów, poza tymi których używam do jazdy na moich rowerach, ale myślę, że warto aktywować temat tego jakże ważnego dla mężczyzny akcesorium.

Aby być przygotowanym na różne okazje i stroje, mam na wyposażeniu następujące okulary optyczne nieprzeciwsłoneczne:

[*:1rz2f7m3] * okulary w małych oprawkach drucianych - są na tyle neutralne, że pasują do wszystkiego, no i nie rzucają się w oczy

[*:1rz2f7m3] * szkła kontaktowe - przydatne wtedy, gdy w ogóle żadne okulary nie pasują

[*:1rz2f7m3] * grube prostokątne czarne oprawy "kujońskie"

[*:1rz2f7m3] * częściowo okrągłe brązowe rogowe oprawy

Powyższa lista zapewnia niezbędne minimum pasujące do różnych okoliczności i strojów. Do tego dochodzi kilka par optycznych okularów przeciwsłonecznych.

Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej zoperować wadę wzroku - koszt na jedno oko porównywalny do ceny designerskich okularów :D

Czy nie lepiej jest zrobic zdjecie, chociazby telefonem? Jesli komus spodobały by sie Twoje okulary, to mogłby zapytac sie gdzie zostały kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....bardzo cienkie jakby z taśmy stalowej lub tytanowej o szerokości ok. 1.5mm, nieskładane, a zginane.. kto produkuje ten model?

Jeżeli chodzi Ci o oprawki bez ramki wokół szkieł (tzw. okulary bezoprawkowe), to produkuje je m.in. austriacka Silhouette, głównie do okularów przeciwsłonecznych (nieprodukowany już model Titanium 8568 to dość znane Horatio Caine shades), ale nie tylko. W każdym porządnym salonie optycznym powinni mieć katalog oprawek tej firmy. O ile mi wiadomo, to cena samych oprawek do okularów korekcyjnych ca. 1k PLN. Do tego dochodzi cena soczewek poliwęglanowych - zależnie od wady wzroku, producenta i użytych powłok - następne kilkaset PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako okularnik chciałbym zwrócić uwagę na wymiar praktyczny - wagę. Wiele oprawek fajnie wygląda, ale dodatkowo - sporo waży, i dźwiganie ich na nosie cały dzień potrafi być męczące. Natomiast co do oprawek bez ramek wokół szkieł - faktycznie, są lekkie i fajne. Nie kosztują też niebotycznych sum. U mojego optyka (obrzeża Warszawy) można je kupić za niecałe 500 złotych (łącznik zaś między szkłami tytanowy, sam się do takich przymierzam).

Należy tu podkreślić, że sieciówki typu Vision Express są strasznie drogie, ceny czasem mają dwukrotnie wyższe d zakładów optycznych, i nie opłaca się tam kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ę-żine szukam takich, są piękne i stylowe i pasują mi do twarzy, choć u mnie jest problem, że mam duża wadę i nie w każde oprawki wejdą szkła, chyba, że z dużym indeksem, bo inaczej mam raczej mało ciekawy efekt denek od butelki :(

p.s. czy te okulary zakładane na nos, bez zauszników mają swoją nazwę? wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kosztują też niebotycznych sum. U mojego optyka (obrzeża Warszawy) można je kupić za niecałe 500 złotych (łącznik zaś między szkłami tytanowy, sam się do takich przymierzam).

Rozumiem, że to cena za same oprawki i że są to nie łamane, tylko gięte wąsy tytanowe producenta o uznanej renomie, tak? W takim razie cena jest dość okazyjna, jak na polskie warunki.

Należy tu podkreślić, że sieciówki typu Vision Express są strasznie drogie, ceny czasem mają dwukrotnie wyższe d zakładów optycznych, i nie opłaca się tam kupować...

Niestety, z reguły taniej można kupić za granicą niż gdziekolwiek w Polsce. Wystarczy porównać ceny zbliżonych modeli np. TUTAJ, TUTAJ lub TUTAJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je jeszcze nazywać używając makaronizmu "pince-nez". :) Oto blog fanów binokli: http://pincenez1.blogspot.com/ Sam chętnie bym takie nosił, ale na razie mam dobry wzrok, a tzw. "zerówki" mijają się z celem. ;)

Co do tego, że są obowiązkowe do fraka i żakietu, oczywiście żartowałem. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciane okulary bez oprawek są moim zdaniem tyle uniwersalne, co pozbawione charakteru. Jeśli komuś zależy, żeby okulary pozostały niewidoczne - będą jak znalazł. Natomiast jeśli chodzi o uniwersalność, moim zdaniem najlepsze są wszelkie wariacje klasycznych modeli Ray-Ban - Wayfarer i Clubmaster. Pasują do garnituru, jeszcze niedawno "kujonki" były modne jako akcesorium fashion. Trzeba tylko dobrać odpowiednią do rozmiaru i kształtu twarzy wersję.

Co do okularów pokazanych przez Mr Vintage - samym oprawkom nie sposób odmówić urody, ale moim zdaniem oba zdjęcia pokazują, że taki kształt w czerni może łatwo zdominować twarz, są moim zdaniem za "ciężkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kosztują też niebotycznych sum. U mojego optyka (obrzeża Warszawy) można je kupić za niecałe 500 złotych (łącznik zaś między szkłami tytanowy, sam się do takich przymierzam).

Rozumiem, że to cena za same oprawki i że są to nie łamane, tylko gięte wąsy tytanowe producenta o uznanej renomie, tak? W takim razie cena jest dość okazyjna, jak na polskie warunki.

Należy tu podkreślić, że sieciówki typu Vision Express są strasznie drogie, ceny czasem mają dwukrotnie wyższe d zakładów optycznych, i nie opłaca się tam kupować...

Niestety, z reguły taniej można kupić za granicą niż gdziekolwiek w Polsce. Wystarczy porównać ceny zbliżonych modeli np. TUTAJ, TUTAJ lub TUTAJ.

Ostatnio kupiłem w Vision E oprawki za połowę ceny, która była zdecydowanie niższa niż w innych polskich i zagranicznych sklepach.

Marka OGA - przekonała nie wzornictwem

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić oprawki typu tortoise (w zasadzie chodzi nie o typ, ale o kolor)? Wszelkie przybytki typu Vision Express mnie zawiodły a firma http://www.oliverpeoples.com/ jest poza moim zasięgiem.

http://i2.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/590/draft_lens14178331module141053031photo_1292480878johnny_depp_with_glasses.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.